Kwiat paproci

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 czerwca 2024, 18:00

Fabuła spektaklu tanecznego w wykonaniu Teatru Tańca Terpsychora nawiązuje do legendy o poszukiwaniu magicznego kwiatu paproci. Kwiat paproci łączy technikę tańca neoklasycznego z elementami tańców ludowych. Utrzymany jest w klimacie słowiańskich opowieści o obrzędach i tajemniczych duszkach zamieszkujących lasy.

Reżyseria: Agnieszka Stawicka
Choreografia: Agnieszka Stawicka, Małgorzata Cierlik, Natalia Belaziorava

Teatr Tańca Terpsychora został założony we wrześniu 2019, działa w Krakowie przy Ośrodku Kultury ZPiT Krakowiacy. Jego założycielami są: Agnieszka Stawicka oraz Maja i Konrad Zawadowie. Regularnie występuje m.in.: podczas Nocy Tańca, Nocy Muzeów, Dni Kultury Staropolskiej na Zamku w Pieskowej Skale, Juromanii. Współpracuje z instytucjami kultury takimi jak np. Muzeum Narodowe w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Nowohuckie Centrum Kultury. W repertuarze Teatru znajdują się różne style taneczne: tańce historyczne, balet klasyczny oraz formy współczesne. Teatr prowadzi również zajęcia warsztatowe – m. in. zajęcia baletu klasycznego dla dorosłych, kurs stretchingu, warsztaty tańców historycznych.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<