Święto „Kafka w Podgórzu"

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 8 czerwca 2024, 15:00

Z okazji jubileuszowego roku autora „Procesu” Goethe-Institut w Krakowie, autorska księgarnia De Revolutionibus oraz Teatr KTO zapraszają na wspólne wydarzenie. 

Podczas czerwcowego święta będzie można odkryć zakątki Podgórza dzięki grze miejskiej „Znajdź zaginiony rękopis Franza Kafki”, piknikować w ogrodzie teatru KTO, posłuchać utworów pisarza w interpretacji  krakowskich aktorów i aktorek, wziąć udział w nieprzewidywalnym i pełnym humoru Impro Show oraz w rozmowie z Piotrem Dumałą, twórcą jednego z najlepszych filmów animowanych inspirowanych twórczością literacką. Swoją interpretację utworów Kafki zaprezentują studenci Pracowni Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Ponadto będzie premiera publikacji krakowskiego Wydawnictwa Austeria „Franz Kafka. Książka do pisania”. Na najmłodszych uczestników święta czekają animacje i zabawy oraz warsztat wyobraźni „Przemiany”. Pierwszy dzień święta „Kafka w Podgórzu” zakończy plenerowy pokaz uhonorowanego nagrodami filmu animowanego „Franz Kafka” w reżyserii Piotra Dumały.
Organizatorzy zachęcają do przebrania się za bohaterów prozy Kafki lub przyjścia na piknik w strojach z epoki. Najciekawsze kreacje będą nagrodzone podczas pikniku profesjonalną sesją fotograficzną w ogrodzie KTO.
W niedzielny wieczór czeka nas premiera spektaklu opartego na utworze Franza Kafki „Sprawozdanie dla Akademii” w reżyserii Macieja Gorczyńskiego.

Program Święta „Kafka w Podgórzu”, 8.06.2024

Ogród KTO, ul. Zamoyskiego 50
15.00 piknik rodzinny z animacjami i zabawami moderowanymi przez studentki i studentów germanistyki; warsztatem dla dzieci „Przemiany – warsztat wyobraźni” prowadzonym przez Jolantę Kogut oraz konkursem na ciekawe przebranie (Nagroda: profesjonalna sesja fotograficzna!)
17.00 fragmenty utworów Kafki czytają Katarzyna Zawiślak-Dolny i Grzegorz Łukawski
18.30 „Skrawki z Kafki“ Impro Literackie
19.30 otwarcie wystawy prac studentów Pracowni Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie „Wskutek tego snu… Wariacje Kafkowskie”
20.00 spotkanie z Piotrem Dumałą prowadzi Grzegorz Jankowicz
21.30 pokaz plenerowy filmu animowanego „Kafka” reż. Piotr Dumała

Księgarnia De Revolutionibus, Rynek Podgórski 8
14.00 start gry miejskiej „Znajdź zaginiony rękopis Franza Kafki”*
16.00 fragmenty utworów Kafki czytają Ewa Kaim i Radosław Krzyżowski
17.00 wystawa „Cały ten Kafka”
09.06., Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50
19.00 premiera spektaklu „Sprawozdanie dla Akademii” reż. Maciej Gorczyński **

*konieczne wcześniejsze zgłoszenie udziału w Goethe-Institut w Krakowie
** obowiązują bilety

Wydarzenie ma się odbyć bez względu na pogodę.
Program realizowany przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia do gry miejskiej znajdują się pod tym linkiem

 Informacje o wydarzeniu pochodzą od organizatorów

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<