23. Wielka Parada Smoków

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 8 czerwca 2024 - niedziela, 9 czerwca 2024

„W dawnych czasach, w dawnych wiekach / Przywędrował smok z daleka. / Na Wawelu, tuż nad Wisłą / Znalazł sobie legowisko”.
W nawiązaniu do słynnej krakowskiej legendy spotykamy się co roku podczas rodzinnego święta pod smoczym patronatem – tym razem po raz dwudziesty trzeci! W sobotę w zakolu Wisły pod Wawelem przy akompaniamencie zupełnie nowej oprawy muzycznej będziemy podziwiać widowisko plenerowe: latające smoki, które zostaną wprowadzone w ruch dzięki pływającym po rzece barkom. Towarzyszyć im będą flyboardowcy na deskach i drony z pirotechniką. W niedzielę Wielka Parada Smoków przemaszeruje ulicami Krakowa, a na Rynku Głównym wybierzemy najpiękniejszego smoka tegorocznej edycji wydarzenia. Spotkamy się również podczas pikniku rodzinnego na Bulwarach Wiślanych – nie zabraknie różnego rodzaju zadań, gier i warsztatów. W tym roku parada odbędzie się pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”. 

fot. Anna Kaczmarz

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<