Urodzinowa Sinfonietka | rodzinny piknik muzyczny

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 30 czerwca 2024, 18:00

Przeznaczony dla najmłodszych cykl Sinfonietty Cracovii tym razem będzie miał specjalną, rodzinną odsłonę. Bo i okazja do szerokiego zaproszenia jest niecodzienna – orkiestra świętuje swoje 30-lecie i z tej okazji zaprasza wszystkich na Urodzinową Sinfonietkę w formule rodzinnego pikniku pełnego dźwięków, ale także atrakcji pozamuzycznych i  niespodzianek. Ze sceny plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury popłyną szlagiery muzyki klasycznej: od jazzowo synkopującego Gershwina, przez operowego Pucciniego, po impresjonistycznie rozmarzonego Debussy’ego. Sinfoniettą Cracovią pokieruje jej dyrektorka artystyczna Katarzyna Tomala-Jedynak, a wieczór poprowadzi Urszula Urzędowska z RMF Classic. Do słuchania muzyki będzie można zasiąść na widowni, jednak nie ma mowy o sztywnej atmosferze, a organizatorzy zachęcają także do przyniesienia kocyków i ulokowania się wprost na trawie. W końcu jak piknik, to piknik!

Antonin Dvoràk Walc z VIII symfonii G-dur op. 88, (1889)
Giacomo Puccini Walc Musetty z opery Cyganeria (1896)
George Gershwin Wariacje na temat I Got Rhythm (1934)
Edvard Grieg Poranek z I suity Peer Gynt op. 46 (1888)
Pablo Sarasate Romanza Andaluza z Tańców hiszpańskich (1882)
Georges Bizet Aragonaise z opery Carmen (1875)
Claude Debussy Clair de lune z Suite bergamasque (1885)
Johannes Brahms Taniec węgierski nr 5 (1879)

Sinfonietta Cracovia
Katarzyna Tomala-Jedynak
dyrygentka

Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość. Orkiestra współpracuje z krakowskimi zespołami tworzonymi przez młodych artystów oraz organizacjami charytatywnymi. Występy odbywają się w niezwykłych miejscach, od plenerów, przez domy kultury i szkoły aż po piękne sale koncertowe.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<