Kolacja pożegnalna – pokazy przedpremierowe w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zabawna opowieść o przyjęciu z piekła rodem oraz postpandemiczny portret młodych ludzi z obsesją na punkcie własnego sukcesu. Nagrodzony na festiwalach w Locarno i Valladolid debiutancki film Lukasa Nathratha Kolacja pożegnalna będzie można zobaczyć w Kinie Pod Baranami w weekend 24-26 maja.

Co może pójść nie tak w trakcie kolacji w gronie przyjaciół? Kolacja pożegnalna to nakręcona w zaledwie siedem dni czarna komedia rozgrywająca się we współczesnych Niemczech. 

Głównymi bohaterami filmu są Lisa i Clemens, który po pandemii decydują się zacząć nowy rozdział w życiu. Pomóc w tym ma przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina. Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację. Kiedy kolejni przyjaciele odwołują w ostatniej chwili wizytę, a w ich miejsce na imprezę trafiają nieproszeni goście, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.

Kolacja pożegnalna to chwalony przez krytyków debiut niemieckiego reżysera Lukasa Nathratha, który został nagrodzony m.in. na festiwalach w Locarno i Valladolid. Akcja filmu rozgrywa się niemal wyłącznie w czterech ścianach mieszkania głównych bohaterów, w którym powietrze aż buzuje od napięcia i emocji. 

KOLACJA POŻEGNALNA | LETZTER ABEND
reż. Lukas Nathrath, Niemcy 2023, 90’
Pandemia i związany z nią lockdown solidnie dały się we znaki Lisie i Clemensowi, głównym bohaterom komedii Kolacja pożegnalna. Para zdecydowana jest zacząć nowy rozdział w swoim życiu, a pomóc ma w tym przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina.
Lisa jest ambitną lekarką, przed którą poważna zawodowa szansa, Clemens z kolei próbuje swoich sił jako piosenkarz i tekściarz. Oboje liczą, że wyjazd do niemieckiej stolicy okaże się przełomowy na każdej płaszczyźnie ich życia. Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację w swoim niemal pustym już mieszkaniu. Kiedy kolejni przyjaciele odwołują w ostatniej chwili wizytę, a w ich miejsce na imprezę trafiają nieproszeni goście, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli…
Akcja filmu w dużej mierze sprowadza do jednego wnętrza. To tam, w trakcie pożegnalnej kolacji, stajemy się świadkami całego spektrum emocji, jakie za sprawą świetnie napisanych dialogów udzielają się bohaterom. Od śmiechu do wzruszeń, od złości po zaskoczenie. W końcu co może pójść nie tak na spotkaniu w gronie przyjaciół?

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<