VW Beach Pro Tour Futures 2024

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Początek czerwca to światowa rywalizacja w siatkówce plażowej, która toczyć się będzie po raz pierwszy w Krakowie. Do Grodu Kraka zjedzie kilkadziesiąt duetów z wielu zakątków globu. Pierwsi na boiska wybiegną mężczyźni. Tydzień później w tym samym miejscu zagrają kobiety.

Turnieje VW Beach Pro Tour Futures cieszą się w Polsce i na świecie coraz większym zainteresowaniem, a siatkówka plażowa rośnie w siłę. Z tego względu liczba tych międzynarodowych rozgrywek organizowanych w Polsce rośnie.

Kraków po raz pierwszy
Dla turniejów VW Beach Pro Tour Futures Kraków będzie pierwszym przystankiem w historii. Rozgrywki gościć będą tam przez blisko dwa tygodnie. Pierwszy rozegrany zostanie turniej siatkarzy (6-9.06.24).

Tradycyjnie, pierwszego dnia -  w czwartek odbędą się eliminacje. W piątek wystartuje turniej główny, który potrwa do niedzieli, kiedy to rozegrane zostaną najważniejsze spotkania w strefie medalowej.

Zamknięto już zgłoszenia do męskiego turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków 2024. Jak się okazuje, kibice, którzy wybiorą się na trybuny, będą mieć szansę obejrzeć wiele spotkań  z Polakami w roli głównej, a także duety z kilkudziesięciu krajów.

Na liście zgłoszonych teamów męskich jest 56 par plażowych z ponad 25 krajów.

Mocna reprezentacja polskich par
Do turnieju zgłosiło się dziewięć polskich duetów. Już niebawem zostanie dokonane rozstawienie wszystkich uczestników według punktów rankingowych. Wtedy będzie wiadomo, które z nich zagrają w turnieju głównym, a które w kwalifikacjach. Może się też zdarzyć, że któraś trafi na listę rezerwową.

Na liście zgłoszeń do turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków 2024 znalazły się polskie pary: Igor Ciemachowski/Piotr Groszek, Tomasz Jaroszczak/Jarosław Lech, Martin Chiniewicz/Andrzej Paszkowski, Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak, Damian Gościański/Maciej Kałuża, Maciej Rudol/Mateusz Florczyk, Michał Korycki/Miłosz Kruk, Jakub Krzemiński/Szymon Pietraszek, Marcel Wanat/Tomasz Warych.

Centrum Krakowa zaprasza
Od 6 czerwca teren przy placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego będzie tętnił plażowym życiem. Turniejowe zmagania przy Galerii Krakowskiej toczyć się będą każdego dnia od rana do wieczora.

--

Po informacjach dotyczących turnieju mężczyzn (6-9 czerwca) pora przedstawić sytuację po zamknięciu zgłoszeń do turnieju kobiet VW Beach Pro Tour Futures Kraków 2024. Do czerwcowych zawodów zgłosiło się w sumie osiem biało-czerwonych duetów.

Światowa rywalizacja
To będzie naprawdę światowa rywalizacja. Przeważać będą duety europejskie, ale na listach zgłoszonych par znalazły się również reprezentantki m.in. Mauritiusa, Australii, Kanady i Kamerunu. Co ciekawe, siatkarki z dwóch pierwszych krajów mają zapewnione miejsce w turnieju głównym, więc ich udział w turnieju jest niemal pewny.

- Rzeczywiście, mamy bardzo światowy skład w Krakowie. Zarówno turniej mężczyzn, jak i kobiet będą to wyjątkowe wydarzenia i wierzymy, że przyciągną na trybuny wielu kibiców - mówi główny organizator, Piotr Głogowski z Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych. - Dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać do Krakowa, zapewnione zostaną streamingi z każdego dnia, a także transmisje telewizyjne z najważniejszych meczów w niedzielę - dodaje.

Mocna reprezentacja Polski
W turnieju kobiet będzie można obejrzeć wiele meczów z udziałem reprezentantek naszego kraju. W sumie do rywalizacji zgłosiło się osiem polskich duetów. Są to: Małgorzata Ciężkowska / Urszula Łunio, Marta Łodej / Julia Kielak,  Melania Marcinowska/ Maja Kruczek, Kinga Legieta/Patrycja Jundziłł, Julia Radelczuk/Paulina Łabuz, Justyna Tylutki / Martyna Kłoda, Justyna Łukaszewska /Aleksandra Zdon, Małgorzata Szajewska - Skuta / Magdalena Rapacz - Matras.

Cztery pierwsze pary zagrają w turnieju głównym, kolejna w kwalifikacjach, a pozostałe znalazły się na liście rezerwowej.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na młody duet reprezentacji Polski, Małgorzatę Ciężkowską i Urszulę Łunio. Miniony sezon był dla nich niezwykle udany. Młode Polki wywalczyły mistrzostwo Europy do lat 20, a następnie sięgnęły po brązowe medale w seniorskich mistrzostwach Polski. Wskoczyły też na najniższy stopień podium w mistrzostwach świata do lat 21.

W czwartek, 13 czerwca wystartują eliminacje, a od piątku trwać będzie turniej główny. W niedzielę poznamy pierwsze w historii medalistki krakowskiego VW Beach Pro Tour Futures. Rywalizacja toczyć się będzie na terenie przy Galerii Krakowskiej.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<