Wspaniałość rokoka: Weekend Otwarcia

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na wydarzenia w ramach Weekendu Otwarcia wystawy Wspaniałość rokoka. Miśnieńskie figurki porcelanowe Johanna Joachima Kaendlera.

ŚWIĘTO RODZINY KRAKOWSKIEJ. ZAMKOWE EKOINSPIRACJE
Kiedy: 26.05, godz. 14.00–18.00 (można rozpocząć o dowolnej porze)
Dla kogo: rodziny z dziećmi

Z okazji Święta Rodziny Krakowskiej na wawelskim wzgórzu znajdą się stanowiska z ekoinspiracjami, które będą okazją do wspólnego spędzania czasu z rodziną oraz zatroszczenia się o środowisko. Dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu stanie się miejscem niezwykłego wydarzenia ekologicznego. Pod hasłem „Zamkowe ekoinspiracje” przekształcimy Wawel w strefę warsztatów, podczas których będziemy wykorzystywać przedmioty z drugiej ręki. Naszymi sprzymierzeńcami w tej akcji będą porcelanowe figurki autorstwa Johanna Joachima Kaendlera z organizowanej właśnie na Wawelu wystawy „Wspaniałość rokoka”.

Przynieście ze sobą niepotrzebne koszulki, koszule, bluzy, a także butelki plastikowe lub kartony po napojach. Z tych zużytych przedmiotów wspólnie wyczarujemy na Wawelu cuda!

  • Stanowiska będą funkcjonować do wyczerpania materiałów
  • Miejsce: Centrum Multimedialne, dziedziniec zewnętrzny, budynek nr 7
  • Wydarzenia otwarte, nie obowiązuje rezerwacja biletów
  • Koordynacja: Marek Grzybek, Karolina Motyka

WARSZTATY RODZINNE: MÓJ PORCELANOWY ZWIERZYNIEC
26.05, godz. 12.00
Spotkanie w ramach cyklu „Nasz Wawel rodzinny”
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7-12 lat

Zwiedzając wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu, na obrazach, arrasach, złotych i srebrnych naczyniach, a nawet na broni możemy zobaczyć różnorodność świata zwierzęcego. Teraz możemy natknąć się na jeszcze więcej stworzeń w Gabinecie Porcelanowym i na wystawie „Wspaniałość rokoka”! Czekają tam na nas, między innymi, porcelanowe mopsy Timo, Dido, Ida… ale zresztą zobaczcie sami. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, w czasie których wykonamy z masy glinianiej zwierzęta, które pokryjemy szkliwem tak jak robiło się to z porcelaną.

  • Opłata: dziecko – 40 zł; opiekun bezpłatnie
  • Udział opiekuna obowiązkowy (ze względu na ograniczoną przestrzeń prosimy, aby dziecku towarzyszył jeden opiekun)
  • Miejsce zbiórki: wejście na trasę Zamek I
  • Sprzedaż online
  • Koordynacja: Marek Grzybek

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<