MTG 2024: transgrafia 3.0

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie to wspaniała możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w sztukach graficznych oraz poszukiwaniami artystów i artystek z całego świata, a także okazja do spotkania twórczyń i twórców z różnych graficznych środowisk, nierzadko bardzo od Polski odległych.

Inaugurację wystawy transgrafia 3.0 poprzedzi dyskusja (26 maja, 15.00) 15.00 transgrafia 3.0 – Czynnik ludzki – ekonomia sztuki w dobie SI.
 
Dyskusja z czynnym udziałem publiczności, dotycząca sytuacji artystek i artystów w czasach szybkiego generowania obrazów, tekstów i dźwięków przy pomocy systemów uczenia maszynowego (potocznie nazywanych sztuczną inteligencją). Zadamy sobie pytania m.in. o to, czy AI (SI) rzeczywiście jest takie kreatywne? Czy stanowi zagrożenie dla ludzkiej twórczości? Czy spowoduje spadek zainteresowania pracą twórczyń i twórców? A może jest ich partnerem? Czynnikiem wspomagającym? Ekonomizującym proces produkcyjny, zarówno w zakresie nakładów finansowych, jak i poświęconego na jakieś działanie czasu. Spytamy wreszcie o sposób rozumienia czynnika ludzkiego i to, w jaki sposób możemy uchwycić i opisać jego obecność w dziele? Czy jest to w ogóle możliwe? A tym samym, czy dzieło stworzone przez AI odbieramy inaczej, niż to wykreowane przez człowieka?
 
Osoby uczestniczące w dyskusji: Beata Bajno, Jerzy „Irbis” Gorczyca, Michał Pietrzak, Jacek Rogala, Marcin Strzelecki
Prowadząca: Marta Anna Raczek-Karcz
 
Zaraz po dyskusji rozpocznie się inauguracja wystawy transgrafia 3.0 połączona z wręczeniem Nagrody Głównej transgrafia 3.0.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<