Festiwal Miłosza 2024

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 30 czerwca 2024 - niedziela, 7 lipca 2024

Dołącz do wspólnego świętowania Roku Czesława Miłosza na corocznym święcie poezji, które tym razem, potrwa aż osiem dni (30 czerwca – 07 lipca)!

Początek Festiwalu Miłosza, nie bez powodu zbiegnie się z urodzinami poety, któremu będziemy dedykować specjalne pasmo spotkań. W tym wyjątkowym roku światło dzienne ujrzą również wznowienia książek Czesława Miłosza, w tym po raz pierwszy od premierowego wydania w 1945 roku, tom którego tytuł jest jednocześnie hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu: „Ocalenie”.

Dzięki członkostwu w europejskiej sieci festiwali poetyckich Versopolis mamy przyjemność już dziś ogłosić, że w Krakowie spotkamy się z dwoma znakomitymi twórczyniami należącymi do sieci: Yolandą Aurorą Bohm Ramirez i Yolandą Castaño.

Przez najbliższe tygodnie, aż do samego lipca będziemy stopniowo zdradzać kolejne szczegóły programu tegorocznego Festiwalu Miłosza, oraz ogłaszać nazwiska kolejnych gości. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, oraz strony internetowej miloszfestival.pl.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<