The 3 Tenors & Soprano: Włoska Gala Operowa

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Sycylijskie słońce, gorący temperament włoskich artystów i żar emocji płynący z dźwięków arii operowych – wszystko to niesie ze sobą koncert The 3 Tenors & Soprano: Włoska Gala Operowa, w którym na deskach polskiej sceny wystąpią utalentowani włoscy soliści operowi: Emilia Diakopoulou, Emanuele Servidio, Alessandro Dimasi i Massimiliano Drapello.

Wspólnie z muzykami włoskiej opery kameralnej Opera da Camera di Roma tenorzy przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Program wypełnią bowiem znane i uwielbiane przez publiczność arie operowe z takich oper, jak Tosca, La Traviata, Rigletto i Turandot. niepowtarzalne i ujmujące za serce pieśni neapolitańskie: O sole mio, Mamma, Torna a Surriento i wreszcie pełne emocji melodie włoskiej muzyki filmowej. Nie zabraknie również wykonania Czterech pór roku wybitnego włoskiego kompozytora Antonia Vivaldiego. Wieczór z włoskim akcentem na długo pozostawi ciepło w sercach słuchaczy!

Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna) została założona w Rzymie, gdzie funkcjonuje i koncertuje na stałe w Palazzo Albertoni Spinola. Oprócz koncertów w Rzymie, muzycy i soliści Opera da Camera di Roma prezentują swój kunszt muzyczny na deskach innych europejskich miast (Mediolan, Neapol, Berlin, Wiedeń, Paryż, Praga, Lizbona). W latach 2018 – 2020 muzycy Opera da Camera di Roma wystąpili gościnnie w Polsce. Ich występy spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem polskiej publiczności. Tak zrodziła się idea stworzenia unikalnego repertuaru, którzy artyści Rzymskiej Opery Kameralnej będą prezentować w Polsce cyklicznie w kolejnych latach.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Piotr Adam Nowak Production we współpracy z Copernicus Sp. z o.o. i Opera da Camera di Roma
  • 125/105/85 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<