Krzysiek Grabara. Postaci akwareli

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 10 maja 2024, 19:00 - wtorek, 11 czerwca 2024

Artysta o wystawie: „Prezentowane na wystawie prace są wykonane tylko w technice akwareli. Ich różnorodność jest efektem poszukiwań oraz wolności twórczej, która stanowi wartość dla mnie jako człowieka i artysty. Z biegiem czasu mogłem odkryć, że w jednej technice jest wiele możliwości ekspresji. Począwszy od intensywnego koloru, przez monochromatyczne, malowane miękko oniryczne krajobrazy, do malowanych jednych kolorem akwareli w kolorach zieleni lub czerni. Wybór techniki stanowi dla mnie punkt wyjścia i prowadzi do odkryć sposób użycia poszczególnych narzędzi, różnic pomiędzy nimi, ale także wyboru odpowiednich papierów jak i pigmentów. Znając możliwości i zasady można podporządkować technikę do własnych potrzeb i nie ograniczać się. Te drugie często pomijam, z uwagi na to, że ważniejszy jest finalny efekt niż „poprawność” wynikająca z zasad”.

Krzysiek Grabara – urodził się w 1985 roku w Kościanie. Jest samoukiem. Malarstwem zajął się w lutym 2019 roku. Udziela także warsztatów i konsultacji z zakresu fotografii. W 2018 roku, na dwa lata przed emeryturą, w związku z upokorzeniem i dehumanizacją rzucił pracę jako policjant by zająć się tworzeniem.

Wernisaż odbędzie się w 10 maja o godz. 19.00.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<