„Challengers” – pokaz przedpremierowy w Kinie Pod Baranami

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 25 kwietnia 2024, 20:15

Zmysłowy miłosny trójkąt i emocjonujące pojedynki sportowe. „Challenger”najnowszy film Luki Guadagnino, twórcy „Tamtych dni, tamtych nocy” i „Suspirii” będzie można zobaczyć przedpremierowo w Kinie Pod Baranami już w czwartek, 25 kwietnia. W rolach głównych w filmie wystąpili: Zendaya, Mike Faist („West Side Story”) i Josh O'Connor („Piękny kraj”, „La chimera”).

Wciągający, intensywny, zabawny i błyskotliwy. „Challengers” Luki Guadagnino to zmysłowa, a zarazem brutalna opowieść o międzyludzkich relacjach w bezwzględnym świecie sportowych rozgrywek na najwyższym poziomie. 

Bohaterką filmu jest Tashi, utytułowana tenisistka, która po poważnej kontuzji staje się trenerką własnego męża. Gdy sportowca dopada kryzys, dziewczyna postanawia nakłonić go do udziału w tytułowym turnieju „Challengers”. Jego głównym przeciwnikiem będzie Mike, z których małżonków łączy wspólna przeszłość.

Urodzony w Palermo reżyser Luca Guadagnino zasłynął stylowymi filmami o niepowtarzalnej atmosferze, w których magia kina, wielkie emocje i doskonałe stylizacje tworzą unikalną mieszankę. Jego produkcje były nominowane do Oscara („Tamte dni, tamte noce”) oraz rywalizowały o nagrody na najważniejszych światowych festiwalach („Do ostatniej kości”, „Suspiria”, „Nienasyceni, „Jestem miłością”).

W filmie „Challengers” w postać Tashi wcieliła się Zendaya, która wystąpiła w superprodukcji „Diuna: Część druga”. Na ekranie partnerują jej: znany z serialu „The Crown” i filmu „La chimera” Josh O'Connor oraz Mike Faist („West Side Story”). Za scenariusz odpowiedzialny jest Justin Kuritzkes – pisarz i autor sztuk teatralnych, prywatnie mąż reżyserki Celine Song („Poprzednie życie”). Świetną muzykę do filmu stworzyli Trent Reznor i Atticus Ross, a za kostiumy odpowiada młody projektant mody Jonathan Anderson, na co dzień związany z luksusową marką Loewe. 

CHALLENGERS | CHALLENGERS
reż. Luca Guadagnino, USA 2024, 131’

Film opowiada o Tashi Duncan (Zendaya), która jako złote dziecko tenisa, w wyniku kontuzji, została bezkompromisową trenerką… na korcie i poza nim. Jej mąż (Mike Faist) jest mistrzem, który przeżywa zawodowy kryzys. Tashi postanawia przywrócić mu dawną chwałę, ale oboje czeka niespodzianka, kiedy przeciwnikiem okazuje się inny przebrzmiały czempion Patrick (Josh O’Connor) – jego były najlepszy przyjaciel i dawny chłopak Tashi. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, a napięcie sięga zenitu, Tashi musi zadać sobie pytanie, jaka będzie cena tej wygranej?

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<