Krakowska premiera Otwartego i Żywego Katalogu Praktyk Sieci REAGUJEMY!

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 24 kwietnia 2024, 17:30

Otwarty i Żywy Katalog Praktyk Międzykulturowych to efekt wielomiesięcznej pracy członkiń i członków Otwartej Sieci Ludzi Kultury REAGUJEMY!, która powstała w 2022 roku w odpowiedzi na kryzys humanitarny na polsko-białoruskiej granicy i wybuch wojny w Ukrainie.

W środę, 24 kwietnia o 17:30, w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, odbędzie się krakowska premiera tej publikacji. Wydarzenie współorganizowane jest przez Cricotekę oraz Teatr Łaźnia Nowa – dwie krakowskie instytucje, które najmocniej zaangażowały się w prace sieci REAGUJEMY!. Krakowskie spotkanie będzie drugim wydarzeniem poświęconym publikacji katalogu – 4 marca odbyła się ogólnopolska premiera publikacji w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Krakowskie wydarzenie poświęcone będzie refleksji nad tym, jak włączać w program instytucji kultury twórczynie i twórców z doświadczeniem migranckim i/lub uchodźczym oraz jak otwierać się na publiczność z grup mniejszościowych. Porozmawiamy o praktykach instytucji z całej Polski, popełnionych błędach i wypracowanych na ich podstawie rozwiązaniach. Poznamy wskazówki, rekomendacje i refleksje z międzykulturowej pracy w polu kultury.

Podstawę do rozmowy stanowić będzie Otwarty i Żywy Katalog Praktyk, w szczególności ostatni rozdział katalogu pt. „Jak tworzyć włączający program działań kulturalnych?”. Publikacja dostępna jest online w formacie PDF – między innymi na stronie REAGUJEMY! na Facebooku.

Publikacja ma otwarty i żywy charakter. W założeniu ma ona rozwijać się przy zaangażowaniu ludzi aktywnych w polu kultury, w relacji do zmieniającej się rzeczywistości i w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby.

Sieć REAGUJEMY! skupia osoby pracujące w instytucjach kultury w miastach wojewódzkich i mniejszych miejscowościach oraz osoby spełniające się w działaniach organizacji pozarządowych i niesformalizowanych kolektywach. Jej celem jest wymiana idei, doświadczeń i praktyk w kulturze służących budowaniu przyjaznego społeczeństwa międzykulturowego. Do Sieci należą między innymi takie instytucje jak: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Warszawskie Obserwatorium Kultury czy Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<