Dojrzałe Kino x SMAK: „Pokój nauczycielski” – pokaz filmu i międzypokoleniowa dyskusja

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 24 kwietnia 2024, 11:00

Dojrzałe Kino x SMAK: „Pokój nauczycielski” (reż. İlker Çatak) – pokaz filmu i międzypokoleniowa dyskusja

W kwietniu przypada ustanowiony przez Komisję Europejską Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. W środę, 24 kwietnia w Kinie Pod Baranami pokolenia połączy filmowy seans!

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej to święto ustanowione w 2011 roku przez Komisję Europejską, którego głównym celem jest promocja komunikacji i porozumienia międzypokoleniowego. Inicjatywy organizowane z tej okazji zachęcają do integracji, dialogu i współpracy pomiędzy pokoleniami.

Takim wydarzeniem będzie łączący pokolenia pokaz filmu „Pokój nauczycielski” w środę, 24 kwietnia o godzinie 11.00. Tego dnia do spotkania seniorów w cyklu Dojrzałe Kino dołączą uczniowie szkół ponadpodstawowych – w tym także reprezentanci grupy Młodych Ambasadorów Kina Pod Baranami i uczestnicy SMAK-u, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina.

Międzypokoleniowa widownia zobaczy nominowany do Oscara film „Pokój nauczycielski”, który rozgrywa się w niemieckiej szkole, nękanej przez plagę kradzieży. Pochodzący z Turcji reżyser İlker Çatak na przykładzie mikrospołeczności złożonej z nauczycieli i uczniów pokazuje, z jakimi problemami mierzy się dzisiejsza demokracja i jak radzić sobie z systemem hierarchicznym, którego nie da się ani zachować, ani całkowicie zlikwidować. „Pokój nauczycielski” to trzymająca w napięciu mieszanka kryminału, kina społecznie zaangażowanego i thrillera, która uwypukla wiele problemów współczesności.

Seans poprzedzi prelekcja, po projekcji odbędzie się dyskusja. Wydarzenie poprowadzi gospodyni cyklu Dojrzałe Kino, red. Maria Malatyńska.

Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

O FILMIE:

POKÓJ NAUCZYCIELSKI | Das Lehrerzimmer
reż. İlker Çatak, Niemcy 2023, 98’
Carla Nowak to młoda i zaangażowana nauczycielka w berlińskim gimnazjum. Podczas lekcji, którą prowadzi, jeden z uczniów zostaje wywołany z klasy, ponieważ jest podejrzany o kradzież pieniędzy. Chłopak jest synem tureckich emigrantów i nie przyznaje się do winy. Carla jest zbulwersowana sposobem, w jaki bezpodstawnie oskarża się jej ucznia i postanawia sama odkryć prawdę. Działając w dobrej wierze, Carla nie jest jednak w stanie przewidzieć konsekwencji, jakie spadną nie tylko na nią, ale i na całą szkolną społeczność.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<