Kino Festiwalowe: „Czarny węgiel, kruchy lód”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 24 kwietnia 2024, 20:00

Kino Festiwalowe odgrywa kluczową rolę w kontekście tegorocznej edycji ARS LATRANS Festival: Noir. W końcu noir to termin opisujący styl i gatunek filmu (a także innych form sztuki), który pojawił się na początku XX wieku.

Kino to charakteryzuje się mroczną i pesymistyczną wizją natury ludzkiej i społeczeństwa. Jak widać mroczna atmosfera, intryga i zagadki przyciągają fanów filmu od lat.

Chcieliśmy zaprosić uczestników festiwalu do obejrzenia zarówno klasyki kina noir, jak i współczesnych filmów, w których wyraźnie widać nawiązania i inspirację do oryginalnych noirowych dzieł.

W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną dwa filmy: „Sokół maltański” oraz „Czarny węgiel, kruchy lód”.

Oba filmy to znakomite przykłady kina noir, choć różnią się stylem i epoką. „Sokół maltański” to klasyka z lat 40. XX wieku, a „Czarny węgiel, kruchy lód” to chiński dreszczowiec z nowszych czasów.

Kino Festiwalowe zagości w dwóch krakowskich kinach:
„Sokół Maltański” – 23.04. o godzinie 20.00 w Kinie Pod Baranami.
„Czarny węgiel, kruchy lód” – 24.04. o godzinie 20.00 w Kinie Paradox.

Krótkie prelekcje przed projekcjami wygłosi Joanna Łuniewicz – filmoznawczyni, prelegentka, krytyczka i edukatorka filmowa, która specjalizuje się w zagadnieniach związanych z kostiumem oraz aktorstwem filmowym.

Więcej informacji na temat filmu:

Czarny węgiel, kruchy lód”
2014, Reż. Diao Yinan
Obsada: Fan Liao, Lun-Mei Kwei, Xuebing Wang
Czas trwania: 1h 46 min

W zimnym, opustoszałym krajobrazie chińskiej prowincji, węgiel jest nie tylko źródłem ciepła, ale także tajemnic. Kiedy fragmenty ludzkiego ciała zostają znalezione w wagonach węglowych, detektyw Zhang Zili zostaje wciągnięty w mroczną grę. Śledztwo prowadzi go do tajemniczej kobiety, która może być kluczem do rozwiązania zagadki. W miarę jak śledztwo się komplikuje, Zhang Zili odkrywa, że prawda jest mroczniejsza niż najciemniejsza noc. Czy zdoła odkryć prawdziwego sprawcę, zanim zostanie pochłonięty przez sekrety?

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<