Sztuka poza sztuką? Fotografia dokumentalna w Polsce

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 25 kwietnia 2024, 17:30

Czym w dobie sztucznej inteligencji, fake newsów i manipulacji obrazem jest fotografia dokumentalna? Co kryje się pod sformułowaniem „prawda obrazu”? I czy na to pytanie istnieje tylko jedna możliwa odpowiedź? A może wszystko zależy od tego, kto staje za obiektywem aparatu i naciska spust migawki? W MuFo Rakowicka z Adrianem Wykrotą rozmawia Joanna Kinowska.

W swojej najnowszej książce Adrian Wykrota, rozmawiając z osobami, dla których fotografia jest najważniejszym środkiem wyrazu, podejmuje dyskusję o stanie fotografii dokumentalnej w Polsce. Zapraszamy na spotkanie z autorem książki „Sztuka poza sztuką? Fotografia dokumentalna w Polsce”, które poprowadzi Joanna Kinowska.

Publikacja otrzymała w 2024 roku tytuł Najlepszej Książki Popularnonaukowej w konkursie o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania podczas Poznańskich Targów Książki.

Prowadzenie:
Joanna Kinowska – historyczka sztuki specjalizująca się w fotografii. Niezależna kuratorka, fotoedytorka, autorka i fotografka. Pracuje w Służewskim Domu Kultury jako kierowniczka ds. edukacji kulturalnej. Bywa jurorką konkursów, recenzentką przeglądów portfolio. Prowadzi warsztaty dla profesjonalistów „Myślenie fotografią”. Założycielka bloga „Miejsce fotografii”. Współpracuje z Przekrój.pl, Fotopolis, Digital Camera Polska oraz Kwartalnikiem Fotografia. Współorganizatorka konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Członkini RAV.A Stories.

Adrian Wykrota – fotograf, dokumentalista, kurator oraz wykładowca zajmujący się edukacją wizualną. W działaniach skupia się na rejestracji i próbie analizy zjawisk z pogranicza dokumentu, sztuki wizualnej, socjologii i kultury popularnej. Interesuje go fotografia jako język komunikacji. Pomysłodawca i współzałożyciel Fundacji Pix.house. Ukończył studia magisterskie i doktorskie w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w czeskiej Opawie oraz kulturoznawstwo/medioznawstwo i filologię angielską w Poznaniu. W 2014 roku wybrany przez agencję Magnum Photos jednym z trzydziestu najlepszych na świecie fotografów przed trzydziestką. Zwycięzca i finalista konkursów, m.in.: IPA, Grand Press Photo, BZWBK Press Photo, Lumix Festival, Leica Street Photo, Fotoreporter Roku.

• Cena: 5 PLN
• Czas trwania: 1,5 godz.
• Bilety do kupienia przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<