Życie jest piękne! Muzyka, moja pasja

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 24 kwietnia 2024, 18:00

Gościem kwietniowego spotkania będzie kompozytor, autor tekstów i poeta Wiktor Okrój zmagający się z dziecięcym porażeniem mózgowym. To pierwszy w Polsce chłopak z tak dużą niepełnosprawnością, który stworzył i wydał swoją autorską płytę. Podczas spotkania jego piosenki zaśpiewa między innymi Robert Kasprzycki. Po koncercie zobaczymy reportaż o Wiktorze, będzie też czas na rozmowy. Podczas wydarzenia możliwość zakupu płyty.

Wiktor Okrój – rocznik 1990, krakowianin, autor tekstów piosenek, kompozytor. Przygodę z pisaniem zaczął pod wpływem piosenki Tomasza Szweda pt. „Poradnik początkującego kierowcy”, którą usłyszał w październiku 2006 roku w audycji prowadzonej przez Mariana Leśniewskiego w Radiu Truck. Uczestnik spotkań Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie. Jako samouk próbował swoich sił w komponowaniu. Jego największą inspiracją zawsze była muzyka country. Wydał kilka zbiorów swoich tekstów: „Nie wiem dlaczego”, „Jestem takim samym człowiekiem”, „Przecież świat nie jest taki”, „To po prostu mój świat”, „Moje wszystkie piosenki”, „Poezja naszych dni”. Wiktor Okrój choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe.

Prowadzenie: Monika Meleń – reportażystka i dokumentalistka. Stworzyła kilkaset reportaży o tematyce społecznej, emitowanych na antenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2003 roku nieprzerwanie związana z TVP, pracowała również w rozgłośniach radiowych. Jest autorką filmów dokumentalnych: Film dla StasiaJeden dzień dłużejKobieta Skała, oraz reportaży o Krakowie: Melodia znana jak pacierzOgnista duszaMój sąsiad smokDźwięk mojego życia. Na swoim koncie ma szereg nagród i wyróżnień, wśród nich nagrodę za całokształt pracy, „Za reportaże niosące nadzieje i przywracające wiarę w człowieka”, którą otrzymała w 2017 roku podczas Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu.
Współprowadzenie: Marcin Ryszka – dziennikarz Radia Kraków, niewidomy, Prezes Fundacji NIE WIDZĘ PRZESZKÓD, wykładowca akademicki, komentator sportowy, paraolimpijczyk.

Życie jest piękne! – cykl spotkań Nowohuckiego Centrum Kultury o ludziach pięknych, silnych, pełnych unikatowych pasji, którym zależy, aby dostrzec ich ambicje i często nietuzinkowy talent, zamiast towarzyszącej im życiu niepełnosprawności.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<