Scena Piosenki Autorskiej: Agata Rymarowicz

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 18 kwietnia 2024, 18:00

Wystąpią:
Agata Rymarowicz
– śpiew, gitara
Adrian Górka – gitara
Mateusz Stawiarski – akordeon

Zaprasza Barbara Stępniak-Wilk.

Agata Rymarowicz krakowska artystka, której repertuar wpisuje się w nurt piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej; śpiewająca autorka, wykonawczyni pieśni ludowych i inspirowanych kulturą i przyrodą – zwłaszcza rodzinnej ziemi bieszczadzkiej. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Rzeszowie, tam też stawiała pierwsze kroki na scenach klubów studenckich. W latach 1986-87 została (wraz z Władysławem Serafinem) finalistką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie reprezentowała rzeszowskie środowisko akademickie, otrzymała też główną nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Beskidzkiej w Rzeszowie. Przez wiele lat tworzyła duet z krakowskim bardem Tadeuszem Krokiem – koncertując, nagrywając płyty (CD Największa miłość – największy grzech, CD Pogoda na pogodzenie). Obecnie występuje z własnym zespołem i nagrywa solowe albumy (CD „Hej lelija – kolędy i pastorałki”, CD „Pamiątki”). W 2018 r. ukazała się CD „Pod powieką”, która zawiera w pełni autorskie utwory Agaty, a także piosenki z tekstami Jacka Kaczmarskiego, Marka Dutkiewicza, Andrzeja Wierzbickiego i Elżbiety Sawickiej – którymi artystka opowiada o wędrowaniu przez życie, o spotkaniach w drodze, o zagubieniu i powrotach do siebie. Śpiewa o obrazach ukrytych pod powiekami, które – gdy tylko przymkniemy oczy – rozpalają myśli i przywołują wspomnienia. Są to piosenki z Bieszczadami w tle, z ich urodą, magią i historią, wspomnieniem rodzinnego domu, piosenki pachnące połoninami. Klimat Bieszczadów przywołują również starodawne pieśni rusińskie. Przejmujący śpiew Agaty, teksty, muzyczne aranżacje utworów wprowadzają słuchaczy w klimat Krainy Łagodności.

Na początku marca 2024 r. ukazała się jej nowa płyta CD „Bieszczadzkie Spotkania” – rejestracja koncertu, który odbył się w Polskim Radiu Rzeszów w listopadzie 2018 r. Album odzwierciedla nastrój i energię koncertowych spotkań Agaty z miłośnikami bieszczadzkich wędrówek.

 

źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<