„Zapałki i metal na imitacji materii ludzkiej”. Spotkanie z Filipą Leal

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 18 kwietnia 2024, 19:00

W zamyśle poetki Filipy Leal wiersze z tomiku „Zapałki i metal na imitacji materii ludzkiej” mają mieć przełożenie na sztuki plastyczne, dlatego autorka w podtytułach określa materiał, z którego powstały poszczególne utwory. „Oczywiście materiały są dobierane z klucza poetyckiej metafory, a nie rzeczywistych, materialnych, możliwości zobrazowania dzieła” – czytamy na okładce książki. O tej niezwykłej koncepcji opowie nam sama poetka podczas spotkania promującego jej pierwszy na polskim rynku tomik wydany nakładem Wydawnictwa Lokator w przekładzie Wojciecha Charchalisa (laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w dziedzinie tłumaczenia). Filipa Leal jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej czytanych portugalskich autorek. Wydała jedenaście książek poetyckich, pisze również opowiadania, sztuki teatralne, teksty piosenek i scenariusze filmowe (Anna Mazur, „Karnet”).

Portugalska poetka Filipa Leal wraz z tłumaczem Wojciechem Charchalisem odwiedzą księgarnię Lokator w dniu premiery tomu poetyckiego „Zapałki i metal na imitacji materii ludzkiej”.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<