Spotkanie z Mią Döring

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 3 kwietnia 2024, 18:00

Dom Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii, Wydawnictwo Czarna Owca i Stowarzyszenie Bez zapraszają na spotkanie z Mią Döring, pisarką i psychoterapeutką specjalizująca się w problemie traumy seksualnej, autorką książki „Zwykła dziewczyna. Moja historia wykorzystania seksualnego i uleczenia traumy”.

Mia Döring mieszka i pracuje w Dublinie. Publikowała eseje, prozę i materiały dziennikarskie w takich czasopismach jak „Litro Magazine”, „The Bohemyth”, „Ropes Journal” i „Huffington Post”. Jej pierwsza książka pt. „Zwykła dziewczyna. Moja historia wykorzystania seksualnego i uleczenia traumy” wydana w tym roku po polsku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca, jest oparta na jej osobistych doświadczeniach. W opisie czytamy: „Patrząc z zewnątrz życie Mii Döring nie wydawało się niczym niezwykłym, studiowała na renomowanej dublińskiej uczelni artystycznej zanurzonej w tętniącej życiem scenie społecznej. Jednak otaczający ją ludzie nie wiedzieli, że życie Mii nie było zwyczajne. W wieku szesnastu lat dziewczyna została wykorzystana seksualnie przez starszego mężczyznę. To doświadczenie otworzyło jej bezpośrednią drogę do świata prostytucji. Pozostawała w nim przez kilka lat, spotykając się z nadużyciami, przemocą i poniżeniem, ostatecznie porzucając go w wieku dwudziestu czterech lat. W literackich wspomnieniach Mia z pasją i determinacją dzieli się swoją niezwykłą historią, by rzucić wyzwanie dominującemu dziś postrzeganiu prostytucji, które afirmuje i pochwala uprzemysłowione molestowanie seksualne kobiet i dziewcząt. Zwykła dziewczyna... to radykalnie szczera, odważna i pełna nadziei relacja z pierwszej ręki na temat tego, jak przetrwać wykorzystywanie w irlandzkim handlu usługami seksualnymi”.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kuśnierkiewicz.
Tłumaczenie na język polski zapewni Anna Obłękowska.

Podczas spotkania prowadzona będzie sprzedaż książki Mii Döring po niższej, promocyjnej cenie.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bez. Dom Utopii jest współorganizatorem spotkania.

Stowarzyszenie Bez jest organizacją feministyczną oferującą bezpośrednią pomoc osobom z doświadczeniem prostytucji. Jego misją jest gruntowna pomoc kobietom uwikłanym w przemysł seksualny poprzez interwencje kryzysowe, promocję odpowiednich modeli prawnych i tworzenie przestrzeni dla feministycznego głosu w polskim Internecie i mediach.

Fot. Mii Döring, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Bez

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<