Krakowska Książka Miesiąca: „Księżyc Grzybiarek” Agaty Jabłońskiej

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 24 kwietnia 2024, 18:00
Biblioteka Kraków zaprasza wyjątkowo w środę 24 kwietnia o godz. 18.00 do Filii nr 21 (Czytelnia naukowa, ul. Królewska 59) na spotkanie z laureatką Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca Kwietnia - Agatą Jabłońską.

Prowadzenie: Małgorzata Lebda

Agata Jabłońska (ur. 1985 r.) – poetka, zawodowo związana z Muzeum Narodowym w Krakowie, była zaangażowana w powstanie specjalnej talii gry „Dixit” – „Dixit MNK”, była członkinią redakcji nieregularnika „Stoner Polski”, laureatka Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” 2018 w kategorii: debiut roku, Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki 2017 roku, była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii: poezja oraz do Nagrody Głównej XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina 2007. Jest autorką trzech tomików wierszy: „Raport wojenny”, „Dla moich dziewczyn”, „Księżyc Grzybiarek”.
O książce (opis od wydawcy Papierwdole):

„Księżyc Grzybiarek” to koncept antyłowiecki: październikowa pełnia nazywała się dotąd w kalendarzu Księżycem Myśliwych. Nazwa uświęcała tradycję strzelania do otumanionych rykowiskiem zwierząt w jesienne noce, a mnie to gryzło tym bardziej, że mam wtedy urodziny i postanowiłam coś z tym zrobić. Liczę na Was, że razem nabroimy w przestrzeni symbolicznej i ten barbarzyński obyczaj odejdzie w przeszłość razem z tamtą durną nazwą – mówi o projekcie Agata Jabłońska.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<