SMAK: „Perfect Days” w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 kwietnia 2024, 11:00
SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina #92
 
Nominowana do Oscara medytacja nad prostotą i pięknem życia. „Perfect Days" - osadzony we współczesnym Tokio, najnowszy film Wima Wendersa - w kwietniu na SMAKu!
Uznany niemiecki reżyser („Lisbon Story" i „Nieba nad Berlinem") tym razem opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności.
 
Prelekcja: Jakub Wójcikiewicz - Młody Ambasador Kina Pod Baranami, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

O filmie:

„Perfect Days” | Perfect Days
reż.
Wim Wenders, Japonia/Niemcy 2023, 123’
Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją kreację na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety, okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

Polska premiera: 12 kwietnia 2024

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<