„Ghost in the Shell” – pokaz towarzyszący wystawie „Stany splątane" Mateusza Kołka

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:00

Do 7 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha można oglądać wystawę pt. „Stany splątane” Mateusza Kołka. To intrygująca podróż do świata wyobraźni artysty, w której przeplatają się Japonia, Hongkong i Polska. Ekspozycji towarzyszyć będą dwa pokazy filmowe.

W ostatni dzień trwania wystawy, w sali widowiskowej Muzeum Manggha – po raz drugi! – będzie można zobaczyć kultowe anime „Ghost in the Shell", natomiast w środę, 4 kwietnia, w Kinie Pod Baranami odbędzie się trzecia projekcja stylowego filmu Wong Kar-Waia „Chungking Express".

„Ghost in the Shell" to niezwykle dopracowana technicznie produkcja, która wciąż zachwyca proroczą wizją świata przyszłości, projektami postaci oraz niepowtarzalną muzyką autorstwa Kenji Kawai. Zainspirowała m.in. twórców filmu „Matrix” oraz niezliczonych artystów, autorów komiksów, animacji oraz wideoklipów. Autorem mangi, na której został oparty film, jest Masamune Shirow.

Z biletem z filmu – wstęp na wystawę ‘Stany splątane” w dniach 5–7 marca w cenie 10 zł.

„Ghost in the Shell” | Koukaku Kidoutai
reż. Mamoru Oshii, Japonia 1995, 83’

Festiwal Filmowy w Yokohamie 1996: najlepszy scenariusz
Fantasporto 1997: International Fantasy Film Award - wyróżnienie
Gérardmer Film Festival 1997: wyróżnienie
World Animation Celebration 1997: najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy reżyser filmu pełnometrażowego (Mamoru Oshii)

Akcja filmu rozgrywa się w roku 2029, w świecie, w którym komputery są wszechobecne. Wraz z ich ekspansją zmieniła się definicja przestępstwa. Teraz najgorszą zbrodnią jest włamywanie się do sieci. Aby temu zapobiec, powołano specjalny oddział Sekcja 9, składający się z cyborgów mających dostęp do sieci z każdego miejsca na Ziemi. Major Motoko Kusanagi oraz jej partner poszukują groźnego hakera, ukrywającego się pod pseudonimem Władca marionetek.

/ sala widowiskowa w Muzuem Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26) /

ORGANIZATORZY POKAZU:
Kino Pod Baranami
Muzuem Sztuki i Techniki Japońskiej

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<