Jak walczyć o nasze prawa? Dyskusja wokół książki „Jowita zostaje”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 17:30

Zapraszamy na wydarzenie powiązane z premierą książki „Jowita zostaje. Historia 10 dni ruchu studenckiego”, która odbędzie się 8 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.30, w sali numer 30 na Ingardena 3!

Elektroniczna wersja książki dostępna za darmo!

Chcemy, aby odradzający się ruch studencki w Polsce, mógł czerpać z zebranych przez nas doświadczeń, a co za tym idzie — organizować się skuteczniej i wygrywać walki, które musimy toczyć z władzą o ogólnodostępną, prawdziwie publiczną edukację.

Jak walczyć o nasze prawa? Co jest istotne dla współczesnych studentek i studentów? Jak się organizować? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas wspólnej dyskusji.

Wydarzenie będzie miało format panelu z dwiema uczestniczkami okupacji Amelią Antonowicz, Aleksandrą Taran — jedną z redaktorek książki, oraz z Szymonem Urbankiem, działaczem Krakowskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej. Spotkanie poprowadzi Weronika Śmigielska — krakowska działaczka związana ze Spółdzielnią Ogniwo. Po panelu odbędzie się część przeznaczona na otwartą dyskusję.

„Po co nam ta książka? Ruchy społeczne cierpią na chroniczne zaniedbywanie własnej pamięci. Nauczeni doświadczeniem pracy w związku zawodowym, w którym często zmuszone jesteśmy do zdobywania wiedzy drogą ustną, w formie opowieści czy anegdot, chcemy zerwać z tym schematem. Jesteśmy świadome, że za parę lat będziemy jedynie historią. Zależy nam na tym, by kolejne grupy zbuntowanych studentek i studentów mogły sięgać po źródła takie, jak to, by uczyć się, jak zwyciężać w walce o swoje prawa. Spójrzcie na tę publikację jak na narzędzie. Wykorzystajcie ją do poszerzenia własnej wiedzy. Zainspirujcie się do działania. A przede wszystkim pomóżcie nam dalej szerzyć ideę, że uniwersytety są naszym dobrem wspólnym.‟

Na miejscu do zdobycia będą darmowe egzemplarze książki.

Nie może Was to ominąć, zapraszamy!

Udostępnij

Więcej

  • Wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<