Zabytki na językach. Dlaczego centra miast pustoszeją?

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 3 kwietnia 2024, 18:00

Czy ulica Bracka wciąż jest tym samym tętniącym życiem miejscem, o nieuchwytnej energii, w których bywają artyści i osobowości bohemy? Pustoszejące centra metropolii, wyludniające się historyczne dzielnice to rosnący problem światowych, a także polskich metropolii. Wraz z rozwojem turystyki i krótkoterminowego wynajmu mieszkań, uchodzi z centrum miast lokalna swoboda. Kraków jest niestety niechlubnym przykładem.

Magazyn „Spotkania z Zabytkami” zaprasza 3 kwietnia o 18.00 do klubu Hevre na krakowskim Kazimierzu przy ul. Meiselsa 18 na pierwszą debatę z cyklu „Zabytki na językach”. Wspólnie z naszymi gośćmi zastanowimy się, czy możliwe jest przeciwdziałanie pustoszeniu kulturowych centrów miast i jeśli tak to jakie strategie są możliwe?

Spotkanie poprowadzi Łukasz Gazur, rozmawiać z nim będą zaś: pisarz Wojciech Nowicki; dziennikarka Aleksandra Suława oraz Cecylia Malik z kolektywu Siostry Rzeki.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

„Zabytki na językach” to cykl wydarzeń społeczna – kulturalnych, podczas których organizatorzy będą podejmować kluczowe tematy związane z dziedzictwem kulturowym i przemianami cywilizacyjnymi.

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najdłużej ukazujących się nieprzerwanie pism popularnonaukowych w Polsce. Pierwszy numer, z „Damą z łasiczką” na okładce, ukazał się w 1977 roku. To magazyn dla wszystkich miłośników nie tylko zabytków, ale także historii i szeroko rozumianego dziedzictwa. Od numeru 7/2023 ukazuje się w nowej odsłonie jako blisko 200-stronicowy kwartalnik.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<