Piotr Drożdż. Wertykalny kalejdoskop. Fotografie

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 8 kwietnia 2024 - niedziela, 21 kwietnia 2024

Wystawa fotografii to swego rodzaju podróż przez świat sportów górskich. Nawiązując do tytułowego kalejdoskopu, każda sekcja jest poświęcona innemu tematowi – ma też odmienną stylistykę i charakter.

Spotkanie autorskie – 13 kwietnia (sobota), g. 12.00

Od zdjęć pokazujących najlepszych światowych i polskich wspinaczy w akcji, przez portrety wybitnych alpinistów, po reportażowe ujęcia z aren zawodów. Od pejzaży pokazujących najważniejsze ściany w historii alpinizmu, przez kadry z wierzchołków kultowych tatrzańskich turnic po wyczyny wertykalnych akrobatów uprawiających mniej znane dyscypliny: skiapinizm, slackline, wspinaczkę po budynkach czy taniec na szarfach zawieszonych na skalnym okapie.

Każde zdjęcie lub mini-esej fotograficzny opatrzony jest rozbudowanym opisem, sprawiając, że widzowie wystawy – oprócz walorów wizualnych – otrzymają spory zastrzyk wiedzy o sportach górskich. Osobny „przewodnik” po wystawie zostanie przygotowany dla dzieci.

Piotr Drożdż, redaktor naczelny magazynu GÓRY, fotograf, prelegent i organizator wydarzeń górskich. Autor nagradzanych i tłumaczonych na inne języki książek górskich, kalendarzy i wystaw fotografii górskiej oraz setek zdjęć i artykułów publikowanych w polskiej i zagranicznej prasie górskiej. Zasiadał w jury międzynarodowych konkursów fotograficznych (Banff Mountain Photography Competition, King of the Dolomites), nagród przyznawanych za osiągnięcia wspinaczkowe i alpinistyczne (m. in. Arco Rock Legends, Kolosy) i międzynarodowych wyróżnień przemysłu outdoorowego (ispo Award, OutDoor Industry Award, Scandinavian Outdoor Award). Sporty przestrzeni uprawia od 30 lat, jest instruktorem wspinaczki sportowej.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<