Śpiewajmy razem! Muzyczne spotkanie seniorów

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 16 kwietnia 2024, 18:00

Wieczór wokół tradycji wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich pieśni – w teorii i w praktyce. Już 16 kwietnia o g. 18.00 w Klubie Akademickim Arka odbędzie się spotkanie pod hasłem Śpiewajmy razem! W programie prelekcja, lekcja śpiewania i koncert krakowskich chórów seniorów. Wstęp wolny.

„Śpiewajmy razem!” to nowy projekt edukacyjny skierowany do seniorów oraz wszystkich krakowian zainteresowanych polską muzyką. To także przyjazna przestrzeń do wspólnego muzykowania i pielęgnowania rodzimej kultury. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja.

Spotkanie otworzy coś dla głodnych wiedzy. Prelekcję poświęconą tradycji pieśni patriotycznych
w Polsce wygłosi mgr Paulina Zgliniecka-Hojda teoretyk muzyki, doktorantka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie i wykładowca Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zdobytą wiedzę najlepiej od razu przekuwać w praktykę; uczestnicy spotkania odkryją radość płynącą ze wspólnego śpiewania, ucząc się jednego z utworów zawartych w Antologii Pieśni Patriotycznej „Śpiewajmy Polskę!” wydanej nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Warsztat poprowadzi uznana dyrygentka chóralna dr Joanna Gutowska-Kuźmicz, laureatka ponad 50 nagród i wyróżnień na festiwalach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Czy da się zaśpiewać mazura, kujawiaka albo poloneza? Jak najbardziej wieczór zwieńczy koncert pięciu krakowskich chórów seniorów, podczas którego zabrzmi wybór utworów opartych m.in. na polskich tańcach narodowych.

Wystąpią:

  • Chór Męski „Agricola” Krakowskiego Środowiska Akademickiego dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz
  • Chór Żeński Uniwersytetu Trzeciego Wieku dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz
  • Chór Męski „Lutnia Krakowska” dyr. Wiktoria Darmoń
  • Chór Żeński „Harfa” dyr. Wiktoria Darmoń
  • Chór „Hejnał” dyr. Karolina Patla

Program

(Kliknij, żeby powiększyć!)

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<