Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego 2024: „Błazny”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 4 kwietnia 2024, 19:00

W nowym roku kontynuujemy Akademię Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego. Czekają nas niesamowite projekcje i wciągające rozmowy z twórcami, które tradycyjnie poprowadzi gospodarz cyklu.

Czwartek, 4 kwietnia, godz. 19.00 - „Błazny”, reż. Gabriela Muskała
Goście: Gabriela Muskała, Jan Łuć i Karolina Kostoń
 
Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że ich film dyplomowy nakręci znany reżyser Gajda. Ta wiadomość elektryzuje ich – każdy chce się znaleźć w obsadzie. Gajda pojawia się sporadycznie. Zostawia studentom kamerę – pod jego nieobecność mają nagrywać improwizowane sceny wokół tematu zazdrości i rywalizacji oparte na historii Kaina i Abla oraz Balladyny i Aliny. Zaczynają się próby, poznajemy osobowości studentów, ich marzenia, ambicje. Ujawniają się też dysproporcje w talentach aktorskich, różnice poglądowe, majątkowe, zawiści, zaszłości, skomplikowane relacje uczuciowe. Skupiamy się na relacji czwórki bohaterów: Łukasza/Abla, Olo/Kaina, Julki/Balladyny i Alicji/Aliny. Na rywalizację zawodową nakłada się ta prywatna. Granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją powoli zaczyna się zacierać. Cała czwórka prowadzi grę o rolę w filmie, która przeradza się w grę o wszystko. Na imprezie dochodzi do starcia pomiędzy Łukaszem i Olo. Bójka wymyka się spod kontroli.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<