Michał Aftyka Quintet: Frukstrakt w Dworku Białoprądnickim

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 3 kwietnia 2024, 19:00

„Frukstrakt” to debiutancka płyta basisty/kompozytora polskiego jazzu Michała Aftyki nagrana w kwintecie z trębaczem Marcinem Elszkowskim, saksofonistą Marcinem Konieczkowiczem, wibrafonistą Tymonem Kosmą i perkusistą Stefanem Raczkowskim. Na płycie znalazło się jedenaście utworów, wszystkie autorskie kompozycje Aftyki.

Błyskotliwe, zwięzłe, spójne i niebanalne kompozycje zawarte na tej płycie zachwycają od początku do końca. Instrumentacja, w której wibrafon/ksylofon zastępuje tradycyjną rolę fortepianu, jest absolutnie idealna dla tej muzyki, dodając niepowtarzalnego nastroju i przenosząc równowagę harmoniczną w inny wymiar niż najczęstsze nagrania jazzowe.

Michał Aftyka Quintet tworzy nową generację polskiej muzyki improwizowanej. Swoją muzyką komunikuje emocje targające współczesnym człowiekiem – od bezwstydnego zachwytu nad teraźniejszością, przez zagubienie, po strach, związany z rozwojem najnowszych technologii.

Michał Aftyka Quintet to zdobywcy Grand Prix konkursu WSPÓŁBRZMIENIA, Grand Prix XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu w Gdyni (2023) oraz laureaci programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny” organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. W październiku, nakładem wydawnictwa Multikulti, ukazała się ich debiutancka płyta „Frukstrakt”.

Premiera płyty winylowej zaplanowana jest na 5 kwietnia 2024 r. A my spotykamy się tuż przed - 3 kwietnia o 19.00.

Źródło: materiały organizatora
Foto: Maciej Rybicki

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<