Nowohucianie o Polsce Ludowej. Spotkanie z prof. Agnieszką Chłostą-Sikorską

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 4 kwietnia 2024, 18:00
Zapraszamy na spotkanie wokół książki Nowohucianie o Polsce Ludowej. Codzienność i świąteczność we wspomnieniach uczestników Podwieczorków w Muzeum PRL. Z autorką publikacji, prof. Agnieszką Chłostą-Sikorską, porozmawia Karolina Żłobecka, kierowniczka Muzeum Nowej Huty.
 
Książka powstała w oparciu o materiały zgromadzone podczas spotkań „Podwieczorek w Muzeum”, prowadzonych przez Panią Profesor w latach 2016-2019 w naszym Muzeum. Były to spotkania przy kawie i herbacie, w czasie których goście rozmawiali o swoich wspomnieniach z okresu PRL-u. Nie istniał tam tradycyjny podział na prelegentów i odbiorców – głos zabierał każdy, kto zechciał podzielić się wspomnieniami, historią, opinią. Atmosfera spotkań przywodziła na myśl nieformalne rozmowy w gronie przyjaciół, mimo, iż były one rejestrowane przez muzeum.
Książka łączy doświadczenia Autorki jako prowadzącej spotkania z Jej warsztatem i dorobkiem badawczym, dzięki czemu stanowi nie tylko podsumowanie Podwieczorków w Muzeum, ale też ich dopełnienie.
Na spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie Uczestniczki i Uczestników „Podwieczorków w Muzeum”, bez których ta książka nigdy by nie powstała!
 
Wydawcami książki są Muzeum Krakowa oraz Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.
 
Wstęp wolny.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<