Powrót do przeszłości: Bratnia pomoc czy inwazja? Interwencje radzieckie i rosyjskie 1945–2024

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 4 kwietnia 2024, 17:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza 4 kwietnia o godz. 17.00 na spotkanie z cyklu „Powrót do przeszłości” zatytułowane „Bratnia pomoc czy inwazja? – interwencje radzieckie i rosyjskie 1945–2024”.

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Powrót do przeszłości”. Państwa i naszym gościem będzie Marcin Strzyżewski – z wykształcenia jest rusycystą. Ukończył filologię rosyjską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją karierę zawodową związał z portalem Onet.pl, ale pracował także w dziale publicystyki w GRYOnline.pl, gdzie był kierownikiem działu technologii. Prowadzi własny kanał na YouTube, na którym dzieli się wiedzą na temat krajów byłego ZSRR. Od inwazji Rosji na Ukrainę na swoim kanale komentuje dzień po dniu trwającą wojnę, oraz czynnie wspiera Ukraińców organizując internetowe zbiórki dla potrzebujących.

Prowadzenie: Maciej Okołowicz

Spotkanie odbędzie się na żywo w Artetece WBP w Krakowie oraz na kanale YouTube biblioteki.

Zachęcamy do zadawania pytań naszemu gościowi.

„Powrót do przeszłości” to nowy cykl spotkań z osobami zawodowo lub hobbystycznie zajmującymi się historią – autorami książek naukowych i popularnonaukowych.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<