Siema Unia! Siema Ziemia! 20-lecie wejścia Polski do UE

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 24 marca 2024, 14:00

24 marca świętujmy razem 20 lat w Unii Europejskiej! Z tej okazji czeka na Was wydarzenie pełne atrakcji. Rozpoczynamy już o 14.00 audycją w Jazz Kulturze oraz otwarciem wystawy fotografii MASKBOOK, a zwieńczeniem celebracji będzie koncert zespołu SIEMA ZIEMIA. Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy.

14.00 – 16.00
Studio europejskie w radio JAZZKULTURA

Rozmowy o wspólnych wartościach europejskich, różnorodności zjawisk kulturowych zachodzących na starym kontynencie,  znaczeniu procesów integracyjnych i wielokulturowej tradycji Europejczyków. W studiu będziemy gościć mieszkańców Krakowa przybyłych do nas z krajów Unii Europejskiej, jak i rdzennych Krakowian
Prowadzenie: Daniil Karpov i Dorota Halberda.

16.00 – 19.00
International Board Games Event
Popołudnie z grami planszowymi podczas którego odbiorcy mają możliwość spotkać ludzi z różnych krajów i zagrać w swoją ulubioną grę.

Prowadzenie: Daniil Karpov, wolontariusz projektu INTEGRart 7.

19.00 – 20.00
Koncert zespołu Siema Ziemia
Siema Ziemia to inspirowany elektroniką kwartet akustyczny, czerpiący energię ze zbiorowej improwizacji. Zespół słynie z eksperymentów wymykających się gatunkom, łączących free jazz z iprowizacją, breakbeatem, IDM i wpływami undergroundowych scen muzycznych.

14.00 – 20.00
Wystawa fotografii MASKBOOK
Od 2015 roku projekt Maskbook podejmuje globalne, twórcze działania na rzecz powiązania zdrowia ze środowiskiem, używając maski ochronnej jako swojego symbolu.  W 2020 roku w Dworku Białoprądnickim zorganizowano warsztaty z tworzenia artystycznych masek antysmogowych we współpracy z francuskim stowarzyszeniem Art of Change 21 (autorami Maskbook) i Stowarzyszeniem Projekt Kraków w ramach realizowanego przez niego projektu Sztuka? Biorę!  Każda maska była osobistym, zaangażowanym społecznie dziełem sztuki, wykonanym z materiałów pochodzących z recyklingu. Tworzenie masek stanowi apel i osobiste przesłanie ich twórców w obliczu kryzysu środowiskowego i ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu. Efektem warsztatów była wystawa fotografii stworzonych z materiałów recyklingowych masek wraz z ich autorami na specjalnie przygotowanych różnobarwnych tłach, którą prezentujemy również podczas obchodów 20-lecia wejścia Polski do UE.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<