Iwa Kruczkowska-Król. Obrazy innej codzienności. Malarstwo

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wystawa Iwy Kruczkowskiej-Król składa się z dwóch części: pierwsza z nich przedstawia obrazy, które są scenami rodzajowymi, opowiadającymi historię ludzi spotkanych podczas podróży, druga wypełniona jest oryginalnymi portretami ludzi z odległych kontynentów. Iwa Kruczkowska-Król kładzie duży nacisk na różnorodność, która różnicuje grupy etniczne pod względem kultury, nie jakości. Różnorodność jest dla mnie czymś wyjątkowo ciekawym, co sprawia, że świat nie jest nudny – tłumaczy artystka.

Wystawa w ramach Navigator Festival 2024
Spotkanie autorskie –  12.04.2024 r. (piątek), 17.00

Iwa Kruczkowska-Król – absolwentka Krakowskiej ASP, dyplom w 2004 r. z malarstwa sztalugowego z aneksem z tkaniny unikatowej. Dyplom ze specjalności scenografia pod kierunkiem prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajdy w 2004 r. W latach 2011- 2012 studia podyplomowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2017 r. uzyskała tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od siedmiu lat jest pracownikiem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W latach 2004-2020 uczestniczyła jako scenograf i kostiumograf w produkcji spektakli teatralnych, filmów fabularnych, etiud, teledysków, reklam oraz filmów edukacyjnych i videoartów. Zorganizowała ponad 30 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w ponad 270 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą często będąc kuratorem tych wystaw.

Brała udział w wielu sympozjach, pobytach rezydencjalnych oraz wystawach w Japonii, USA, Korei Południowej, Francji, Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Rosji, Ukrainie, Bułgarii, Litwie, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Holandii, Belgii, Indiach, Rumunii, Gruzji, Szwajcarii, Albanii, Turcji, Jordanii, Kolumbii. Uczestniczyła także w projektach Mail Art. w Hiszpanii, Puerto Rico, Meksyku, Austrii, Argentynie, Serbii, Brazylii, Chile, Finlandii, oraz w projektach online w Australii, Nepalu, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Hong Kongu, Indonezji, Egipcie, Boliwii i Nigerii, Peru. Zajmuje się malarstwem, scenografią, tkaniną unikatową i edukacją artystyczną.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<