Santander Letnie Brzmienia 2024

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 5 lipca 2024 - sobota, 6 lipca 2024

Dwie sceny, kilkunastu artystów i wyjątkowy projekt specjalny – to wszystko już 5 i 6 lipca na Parkowej w Krakowie, gdzie odbędą się Santander Letnie Brzmienia. Właśnie poznaliśmy dzienny harmonogram festiwalu, którego headlinerami są Mrozu, Vito Bambino, Zalewski i wracający po przerwie Łąki Łan. Karnety i bilety jednodniowe są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

W line-upie festiwalu znalazły się solowe koncerty topowych polskich artystów i artystek i scena skupiona wokół debiutantów. Santander Letnie Brzmienia 2024 to również nowa odsłona wyjątkowego projektu BABIE LATO, któremu przewodzi Brodka. Kto zagra na Parkowej?

Pierwszy weekend lipca będzie okazją do podróży przez różne gatunki muzyczne – od popu i rocka, muzykę doskonale znaną z rozgłośni radiowych, po brzmienia bardziej alternatywne i szansą na odkrycie twórczości artystów, którzy dopiero dają się poznać szerszej publiczności.

Dwa dni z najlepszą polską muzyką
Na scenie pojawi się świętujący 15-lecie kariery artystycznej Mrozu, dla którego będzie to kolejne lato z Santander Letnie Brzmienia oraz mogący pochwalić się, aż ośmioma nominacjami do nagrody Fryderyk 2024 za album „Pracownia”, Vito Bambino. Powraca też wyjątkowy projekt specjalny BABIE LATO w składzie Brodka, Margaret i Rosalie. Artystki reprezentują szeroki wachlarz gatunków, od popu, przez rap po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000.

Santander Letnie Brzmienia to też muzyka artystów i artystek, dla których koncertowe lato to od lat udział w tym wydarzeniu. W tym roku ponownie zagra Zalewski, który pracuje nad nową płytą i Kacperczyk, których album „Pokolenie Końca Świata” podbiło serca publiczności oraz gwiazdy zeszłorocznej edycji festiwalu Margaret i Daria ze Śląska. Premierowo zagrają też wracający po przerwie Łąki ŁanPoluzjanci pracujący nad nową, czwartą płytą oraz Sorry Boys z ujmującą Belą Komoszyńską wyśpiewującą przebojowe „Absolutnie, absolutnie”. 

Trampolina do kariery
Obok czołowych twórców polskiej sceny muzycznej zaprezentują się artyści, którzy nieśmiało, ale pewnie wkraczają na duże sceny. Santander Letnie Brzmienia łączy siły z NEXT FEST Music Showcase & Conference. Aktywizując miejską przestrzeń i nawiązując współprace z lokalnym środowiskiem, organizatorzy letniej trasy festiwalowej zapraszają debiutujących artystów do występu na NEXT FEST Stage, której line-up zostanie ujawniony jeszcze tej wiosny.

O tym, kto zagra na NEXT FEST Stage zadecydują organizatorzy Santander Letnie Brzmienia, wybierając artystów i artystki, którzy występują na NEXT FEST Music Showcase & Conference. Druga edycja trzydniowego wydarzenia odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w Poznaniu.

Organizatorem festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2024 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim, Tor Służewiec, Urząd Miasta Łódź i Miasto Katowice. Patroni medialni: RMF FM, Zwierciadło, Elle, Onet. Sponsor główny: Somersby. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska.

HARMONOGRAM:

piątek, 5.07
Vito Bambino, Zalewski, Łąki Łan, Sorry Boys, Daria ze Śląska

sobota, 6.07
Mrozu, Babie Lato, Kacperczyk, Poluzjanci, Margaret

KARNETY:

REGULAR TICKETS – dostępne od 10.04.2024 r. (g. 12.00) do wyczerpania puli biletów.   

  • 349 zł – karnet dwudniowy
  • 219 zł – bilet jednodniowy

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

Najnowsze informacje są dostępne w kanałach organizatora. Regulamin imprezy jest dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin i www.letniebrzmienia.pl.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<