Świetlica Filmowa vol. 3

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 29 lutego 2024, 18:00

Hevre zaprasza na trzecie spotkanie w ramach Świetlicy Filmowej! Zaczniemy od prelekcji Jerzego Irzyka, mistrza oświetlenia z ponad dwudziestoletnim stażem, wykładowcy w AMA Film Academy, który współpracuje również z Szkołą Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego. Nasz gość opowie o specyfice pracy mistrza oświetlenia, szczególnie na styku współpracy z operatorem.

W drugiej części wydarzenia obejrzymy filmy zrealizowane przez uczestników Świetlicy – tym razem oparte na wywiadzie z nieuczłowieczonym bohaterem. Poświęcimy chwilę na konstruktywny feedback i oczywiście wybierzemy najlepszy z nich.

Świetlica Filmowa to w założeniu cykl spotkań, miejsce do nawiązywania kontaktów w środowisku, nadrabiania zaległości branżowych i przestrzeń do zwyczajnej rozmowy o trudach, ale też zaletach pracy w filmie. Domyślnie widzimy się raz na miesiąc czy półtora miesiąca.

Każdorazowe wydarzenie będzie składało się z dwóch części.

Pierwsza, dedykowana dla całej branży, a w szczególności osobom z doświadczeniem zawodowym, będzie w formie występu prelegenta. Wykład w swoim założeniu ma skupiać się na problematyce bądź nowości dla naszych lokalnych, krakowskich realiów.

Druga część, skierowana do osób rozpoczynających swoją przygodę z profesjonalnym światem filmu, to forma warsztatowa. Raz w miesiącu będziemy stawiać chętnym wyzwanie w formie nakręcenia kilkuminutowej etiudy na zadany temat, by na kolejnym spotkaniu omówić efekty pracy i udzielić konstruktywnego feedbacku.

Najlepszy projekt z danego miesiąca będzie mógł liczyć na darmowy sprzęt przy realizacji swojego kolejnego filmu (jeden dzień zdjęciowy) od Weapon Rental i Cinelight.

Patronatem wydarzenia jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<