Elektro Sinfonietta: Cyberpunk

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 9 marca 2024, 18:00

Elektro Sinfonietta to nowy cykl koncertów, przestrzeń przenikania się muzyki klasycznej i elektroniki, stworzona z myślą o młodych dorosłych. We współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Sinfonietta Cracovia zaprasza do doświadczenia syntezy sztuk. Cykl Elektro Sinfonietta połączy instrumenty smyczkowe z elektroniką, multimediami, ale i narzędziami sztucznej inteligencji, zapraszając do bezpiecznej, audiowizualnej przestrzeni nawiązującej do kultury anime.

W tym roku zespół zaplanował cztery trwające około godziny koncerty – zgodnie z rytmem pór roku – eksplorujące różne brzmienia filmowego gatunku anime. Pierwszy z nich – pod hasłem Cyberpunk – pozwoli zanurzyć się w muzycznej cyberprzestrzeni, przetykanej cytatami z muzycznej klasyki (znanej z japońskiej animacji). Integralną częścią koncertu będzie występ duetu grającego muzykę elektroniczną na żywo: Fisherboyz. Dwaj muzycy (Maciej Milczarek i Piotr Matula), wejdą w dialog z kameralistami Sinfonietty Cracovii. Ponadto muzyce towarzyszyć będą inspirowane stylistyką cyberpunku wizualizacje powstające na żywo (w wykonaniu Nataszy Suskiej z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych).

Johann Sebastian Bach Preludium z I Suity na wiolonczelę G-dur BWV 1007
Johann Sebastian Bach Aria na strunie G z III Suity orkiestrowej D-dur BWV 1068
Live act z udziałem kameralistów Sinfonietty Cracovii
Brian Eno Fulness of Wind

Fisherboyz live-electronic
Maciej Lulek skrzypce
Piotr Marciak skrzypce
Ewa Szczepańska-Chwast altówka
Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela
Natasza Pierzchała-Suska wizualizacje

Współorganizatorem cyklu Elektro Sinfonietta jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Szacowany czas trwania koncertu – 60 min

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<