SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: „Anatomia upadku” w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 2 marca 2024, 11:00

„Anatomia upadku” Justine Triet to zdecydowanie coś więcej niż tylko standardowe śledztwo w sprawie morderstwa. Nominowany do pięciu Oscarów film francuskiej reżyserki ze znakomitą rolą Sandry Hüller będzie można zobaczyć w sobotę, 2 marca, w ramach Spotkania Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Seans poprzedzi prelekcja, a po projekcji odbędzie się dyskusja.

„Anatomia upadku” to prawdziwe wydarzenie filmowe. Nominowany do pięciu Oscarów, jeden z najgłośniejszych filmów roku, wyróżniony Złotą Palmą w Cannes. To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z „Zaginionej dziewczyny” Davida Finchera.

To opowieść o parze, nad którą pracowałam w domu podczas lockdownu razem z moim partnerem życiowym Arthurem. Wystawiliśmy nasz związek na próbę, ale na szczęście oboje przeżyliśmy. Chcieliśmy opowiedzieć o związku, w którym wszystko szwankuje. Poszukiwanie prawdy w intymności, badanie jej niemożliwości, fikcji, konstrukcji to moja obsesja jako filmowca. Chciałam, aby prawdę przekazało dziecko, grane przez genialnego Milo Machado Granera – mówiła reżyserka Justine Triet, odbierając Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego filmu.

„Anatomia upadku” to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji pozornie szczęśliwego małżeństwa. W roli głównej wystąpiła fenomenalna Sandra Hüller, która została doceniona za swój występ nominacją do Oscara. Aktorkę można zobaczyć również w filmie „Strefa interesów” (polska premiera 8 marca).

Prelekcję przed filmem wygłosi Aleksandra Jurczyk – Młoda Ambasadorka Kina Pod Baranami, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek im. Świętego Dominika Savio. Jej miłość do filmów zaczęła się już dawno temu, kiedy po raz pierwszy znalazła się w wygodnym kinowym fotelu.

Po projekcji odbędzie się dyskusja.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe nowości, a po seansie – w luźnej atmosferze – dyskutować o tym, co zobaczyli.

ZIELONA KARTA
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film.

ANATOMIA UPADKU | ANATOMIE D'UNE CHUTE
reż. Justine Triet, Francja 2023, 150'
Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: Czy to zrobiła?

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<