National Theatre Live: „Vanya”. Pokaz spektaklu w Kinie Pod Baranami

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 26 marca 2024, 18:00

Kolejny teatralny przebój w Kinie Pod Baranami! We wtorek, 26 marca zapraszamy na specjalny pokaz spektaklu „Vanya” autorstwa brytyjskiego dramatopisarza Simona Stephensa. Oparte na ponadczasowym utworze Czechowa przedstawienie wystawiane było na londyńskim West Endzie i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W roli głównej wystąpił Andrew Scott, którego możecie teraz oglądać w przejmującym filmie „Dobrzy nieznajomi”.

„Vanya” to śmiała reinterpretacja klasycznej sztuki Antona Czechowa „Wujaszek Wania”. Uznany brytyjski aktor Andrew Scott wciela się w galerię niezwykłych bohaterów by ukazać złożoność ludzkiej natury – jej komizm i tragizm. Tworzy silną, intymną więź z publicznością, wciągając ją do niezwykłego świata wyobraźni słynnego dramaturga.

Autorem sztuki „Vanya” jest angielski dramaturg Simon Stephens. Spektakl wyreżyserował Sam Yates, którego debiutancki film „Magpie” z Daisy Ridley czeka obecnie na swoją międzynarodową premierę.

Wystawiany na West Endzie spektakl „Vanya” to prawdziwy popis aktorskiej wirtuozerii Andrew Scotta, który po mistrzowsku żongluje rolami, wchodząc na scenę jako jedna postać i wchodząc jako całkowicie inna. Aktora można od jakiegoś czasu oglądać w kinach we wzruszającym melodramacie „Dobrzy nieznajomi”. Za rolę w tym filmie Scott otrzymał nominację do Złotego Globu i Nagrody BAFTA.

Andrew Scott: Rozdzierający serce, zabawny, seksowny, druzgocący – geniusz i znajomość ludzkiej natury Czechowa po prostu mnie powala. To prawdziwy zaszczyt i wyjątkowe wyzwanie, że mogę tchnąć w tą niesamowitą sztukę nowe życie na West Endzie.

Sam Yates, reżyser: Sztuka Czechowa jest pełna afirmacji życia i rozdzierająca serce, a ludzkie zachowania są w niej analizowane niemal jak pod mikroskopem. „Vanya” przenosi to studium na nowy poziom, wykorzystując siłę wyjątkowego połączenia między aktorem a publicznością, które jest możliwe tylko w teatrze.

 

VANYA | Vanya
reż. Sam Yates, Wielka Brytania 2024, 121’
Andrew Scott (Fleabag, Czarne lustro, Dobrzy nieznajomi) w nietypowej wersji „Wujaszka Wanii” Czechowa autorstwa Simona Stephensa („Ciekawy przypadek psa nocną porą”). Nadzieje, marzenia, skrywane żale i jeden aktor w wielu wcieleniach – nowa adaptacja z uwagą bada złożoność ludzkich emocji. Wyprzedany spektakl nagrano na żywo na londyńskim West Endzie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<