Światło Kolor Ruch. Malarstwo Flamenco Ewy Masłowskiej

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 marca 2024, 18:00 - piątek, 22 marca 2024

Malarstwo Ewy Masłowskiej rodzi się z inspiracji różnorodnością kultur i krajobrazów. W wielorakości technik i szerokim wachlarzu tematów artystka poszukuje idealnego połączenia światła, kolorów i ruchu. W chaosie światłocieniowych kontrastów na jej obrazach panuje harmonia linii i kolorów z dużą dozą ekspresji. Najnowszy cykl Flamenco zainspirowany hiszpańską kulturą, a zwłaszcza tańcem, pierwszy raz zaprezentowano w galerii w Nerji.

Ewa Masłowska – malarka, architekt, ilustratorka, wydawca. Urodzona w Krakowie obywatelka świata. Mieszkała w wielu krajach na kilku kontynentach. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, uczennica prof. Wiktora Zina. Studiowała malarstwo w pracowniach profesorów ASP i znanych krakowskich artystów. Od 2001 członek zwyczajny ZPAP-u.

Choć na ogól pracuje indywidualnie, należy do szeregu międzynarodowych grup artystycznych, m.in.: Emocjonaliści (grupa międzynarodowych artystów z Nowego Jorku), New Century Artists Gallery (Zjednoczenie Amerykańskich Artystów, Nowy Jork),  EU-Man, Porton (Zjednoczenie Austriackich, Wiedeńskich Artystów Profesjonalnych), Art Rain, Taru Project, Dutch Foundation 2000, Maison des Artistes, Francja.

Prezentowała prace na ponad 300 wystawach (w tym ok. 150 indywidualnych) niemal na całym świecie, m.in. w Polsce, na Węgrzech, w Niemczech, Austrii, Australii, USA, Finlandii, Francji, Szwajcarii, Peru, Holandii, Danii i Korei. Zwyciężczyni Konkursu na rok 2000 Najlepsi Artyści Świata zorganizowanego przez Fundację Holenderską 2000, znalazła się także w gronie pięciuset najlepszych artystów na wystawie zorganizowanej przez tę fundację w Seulu w 2003. Zdobyła szereg nagród, w tym za wystawę otwierającą Międzynarodowe Centrum Kultury w Helsinkach w 2002. Inicjuje performanse i happeningi artystyczne, m.in. Imagine World Peace.

Jest także autorką i ilustratorką ponad 50 książeczek dla dzieci.

Wystawę można oglądać od 11 do 22 marca od poniedziałku do piątku między 10.00 a 17.00. Wstęp wolny.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<