Heroina. Bohaterka. Festiwal Kobiet 2024

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 marca 2024 - piątek, 22 marca 2024

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na dziesiątą, jubileuszową, edycję Festiwalu Kobiet. Heroina. Bohaterka, który odbędzie się w ARTzonie na os. Górali 4. Motywem przewodnim festiwalu będzie ciało. Porozmawiamy o tym, jak dbać o siebie w różnych obszarach życia. Jak zadbać o ciało, o rozwój, emocje, zdrowie i przyjemność.

W tym roku poruszone zostaną istotne kwestie związane z profilaktyką nowotworową wśród kobiet, postawimy na wzmacnianie świadomości konieczności regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Pod hasłem #nieczekaj pracowniczki zrealizowały – wspólnie z grupą Babki z Nowej Huty – spot promujący świadomość onkologiczną. W spocie zwrócono uwagę na to, jak ważne jest to, by pamiętać nie tylko o sobie, ale i o kobietach, które są obok nas: córkach, mamach, babciach, przyjaciółkach; o wzajemnej trosce.

Wyjątkowe gościnie festiwalu będą dzielić się swoimi doświadczeniami i poruszą wiele problemów życia codziennego. Przed uczestniczkami spotkania z psycholożkami i seksuolożkami, które pomogą lepiej zrozumieć siebie oraz swoją seksualność. Porozmawiamy o ciele, jego potrzebach, skrywanych emocjach, reakcjach i wysyłanych sygnałach. Wreszcie pomówimy o akceptacji. Poszukamy wspólnych doświadczeń. Zainspirujemy się, spróbujemy popracować z ciałem podczas zajęć metodą Feldenkraisa, w łagodny sposób ucząc odczuwania siebie w ruchu. W ramach Festiwalu Kobiet zaplanowano warsztaty WenDo dla kobiet, czyli metody – opracowana przez kobiety z myślą o kobietach – przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, która łączy samoobronę fizyczną i psychiczną. Nie zabraknie też przyjemności tworzenia i odkrywania piękna podczas warsztatów kreatywnych, rękodzielniczych oraz wernisaży wystaw.

Wydarzenia będą odbywać się od 1 do 22 marca w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida. Obowiązują zapisy. Program obejmuje: wernisaże wystaw (Natalia Nowacka, Kinga Łopot-Dzierwa; wstęp wolny), warsztaty WenDo (Ewa Stoecker), warsztat poświęcony kobiecej seksualności (Paulina Łasak-Ponikło) i warsztat budowania przyjaznej relacji ze swoim ciałem (Monika Koruba), zajęcia metodą Feldenkraisa dla dorosłych (Karolina Wołoszyn-Moroz), warsztaty papiernicze (Agnieszka Pięta-Jadczak), malowania woskiem (Julia Lachiewicz), warsztaty akceptacji (Monika Stachańczyk, Katarzyna Biernat), rozmowę o profilaktyce raka (Aga Szuścik; wstęp wolny).

Szczegółowe informacje: www.okn.edu.pl.

Wydarzenie realizowane jest w ramach „Miesiąca Krakowianek”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<