KSF: Dyskusja o książce „Kiedy kobiety były smokami”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 12 marca 2024, 18:00

„Dwudziestego piątego kwietnia 1955 roku pomiędzy godziną 11.45 a 14.30 czasu centralnego 642 987 Amerykanek — żon i matek — przeistoczyło się w smoki. Jednocześnie. Masowe przesmoczenie. Największe w dziejach. Wśród kobiet, które przemieniły się tego dnia, nie było mojej matki. Była za to ciotka Marla” – wyznaje na kartach książki dorosła już Alex.

„To opowieść o świecie postawionym na głowie przez traumę i zmuszonym przez wstyd do milczenia. A kiedy to milczenie narasta, staje się toksyczne i zatruwa każdy aspekt życia. Brzmi znajomo? Cóż, czasy są, jakie są" – tak w posłowiu „Kiedy kobiety były smokami” pisze autorka, Kelly Barnhill.

Po raz kolejny spotkamy się w ramach książkowych dyskusji Krakowskiej Sieci Fantastyki. Widzimy się 12 marca o 18.00 w Spółdzielni Ogniwo. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych fanowską działalnością w Krakowie i planami Krakowskiej Sieci Fantastyki do dołączenia do naszego stowarzyszenia: ksf.org.pl/dolacz-do-ksf.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<