Diuna & Diuna. Część druga – pokazy dwóch części sagi w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

DIUNA (2021) + DIUNA. CZĘŚĆ DRUGA (2024) - pokazy dwóch części sagi
#doublefeature
czwartek, 29 lutego 2024, start: 18.00
piątek, 1 marca 2024, start: 21.00
 
29 lutego 2024 na ekrany polskich kin wejdzie wyczekiwana kontynuacja nagrodzonej sześcioma Oscarami "Diuny" w reżyserii w Denisa Villeneuve'a z Timothée Chalametem w roli Paula Atrydy.
Z okazji premiery zapraszamy na pokazy dwóch części filmowej sagi będącej adaptacją słynnej powieści Franka Herberta - w czwartek, 29 lutego oraz w piątek, 1 marca.
Na ekran powrócą znane z pierwszej części twarze i przybędą nowe gwiazdy. W obsadzie: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Stephen McKinley Henderson, Léa Seydoux, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling i Javier Bardem.
 
O FILMACH:
 
DIUNA | DUNE (Denis Villeneuve) US/CA 2021, 155’
Złote Globy 2022: Najlepsza muzyka (Hans Zimmer)
"Diuna" opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.
 
DIUNA. CZĘŚĆ DRUGA | DUNE: PART TWO (Denis Villeneuve) USA/Kanada 2024, 166'
"Diuna: Część druga" ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<