Najlepsze z Najgorszych: Zakochani psychopaci

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Związkowe problemy seryjnych morderców i „Zakochani psychopaci”? Filmy Najlepsze z Najgorszych i Kino Mikro zapraszają na alternatywny pokaz walentynkowy dla widzów o mocnych nerwach.

ZAKOCHANI PSYCHOPACI („Psychos in love”)
14.02, godz. 21.00
Bilety: https://tiny.pl/cz7z6
15.02, godz. 21.00
Bilety: https://tiny.pl/c3nc5

Jakie problemy mają w związku zakochani seryjni mordercy? Nieco inne niż zwykli zakochani: jak spuścić w rurach ludzkie resztki? Jak zwabić kolejną ofiarę? Jak doprać plamy krwi?

„Zakochani psychopaci” to tania jak barszcz, zrealizowana na ścinkach taśmy filmowej czarna komedia, która opowiada o tym, czego wszyscy pragną: miłości. Joe, sympatyczny barman w kryzysie egzystencjalnym, i Kate, seksowna manikiurzystka, poznają się pewnego dnia i od razu wiedzą, że są dla siebie stworzeni, bo oboje nienawidzą winogron tak bardzo, że... mogą zabić. I to właśnie robią.

W filmie pojawia się także hydraulik morderca, burzenie czwartej ściany i sporo gagów, które z filmu Gormana Becharda uczyniły kultowy klasyk. Wiele scen nakręcił zresztą w swoim mieszkaniu, a zdjęcia powstawały w weekendy, jak w wielu produkcjach klasy B z lat 80. XX wieku, kiedy filmy powstawały taśmowo i w dzikim tempie trafiały na pułki wypożyczalni kaset VHS.

Film ma absurdalny urok, który pozwala przymknąć oko na kiepskie aktorstwo i niedociągnięcia realizacyjne. Krew za to leje się strumieniami, bo Joe i Kate nie tracą czasu. „Zakochani psychopaci” są idealnie niesmaczni. Ale ci, którym nie przeszkadza długie ujęcie na odciętą ludzką dłoń w gulaszu, powinni być zadowoleni.

Marta Górna z bloga „Górna Ogląda” dla cyklu Najlepsze z Najgorszych

reż. Gorman Bechard
komedia, horror | USA | 1987
język: angielski
napisy: polskie
1 h 28 min

CZYM SĄ NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH? To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów sci-fi z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami. Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzą miłość do kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się kilkaset seansów i wydarzeń w ramach przeglądu. Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<