DKF Rozpięci: „Mur”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 4 marca 2024, 18:00

DKF Rozpięci, Kino Agrafka i Festiwal WATCH DOCS zapraszają na specjalny pokaz filmu „Mur” i spotkanie z reżyserką Kasią Smutniak.

Granica między Polską a Białorusią dla wielu Polaków stała się granicą człowieczeństwa. Kilkaset kilometrów dalej polska granica symbolizuje empatię i gościnność naszego społeczeństwa. Morze Śródziemne nazywane jest granicą twierdzy Europa. Nowa żelazna kurtyna ponownie oddziela Zachód od ruskiego miru. Granice wróciły – czy mają dla nas nowe znaczenie? Mieszkająca we Włoszech polska aktorka i modelka Kasia Smutniak podejmuje ryzykowną wyprawę do jądra ciemności, towarzysząc aktywistom ratującym migrantów w zamkniętej strefie na polsko-białoruskiej granicy.

Debiutancki dokument mieszkającej we Włoszech aktorki Kasi Smutniak, to film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy na dużym ekranie z tak bliska możemy obserwować realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z punktu widzenia aktywistów szukających w Puszczy Białowieskiej zagubionych migrantów.

Po seansie rozmowę z reżyserką poprowadzi dr hab. Joanna Bocheńska (Zakład Orientalistyki UJ)

„Mur”, reż. Kasia Smutniak, Włochy 2023, 107'

Organizatorem cyklu pokazów specjalnych filmu „Mur” i spotkań z reżyserką Kasią Smutniak jest Festiwal WATCH DOCS.

DKF Rozpięci jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu wspierania klubów filmowych.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<