Pokój nauczycielski – pokaz przedpremierowy w Agrafce

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

POKÓJ NAUCZYCIELSKI | Das Lehrerzimmer, reż. İlker Çatak, Niemcy 2023, 98'
Polska premiera: 15 marca 2024 roku

Carla Nowak, rozpoczyna swoją pierwszą pracę w liceum, wyróżnia się idealizmem i wielkim zaangażowaniem. Kiedy w szkole dochodzi do serii kradzieży, podejrzenie pada na jednego z jej uczniów. Carla postanawia zbadać sprawę na własną rękę. Nauczycielka próbuje mediacji między oburzonymi rodzicami, kolegami i uczniami. Im bardziej desperacko stara się robić wszystko dobrze, tym bardziej młodej nauczycielce grozi załamanie. Ten trzymający w napięciu dramat o konformizmie, rasizmie i buncie jest wnikliwym spojrzeniem poszukiwanie prawdy we współczesnym społeczeństwie. Reżyser pokazuje najważniejsze tematy publicznej debaty: o rasizmie, sprawiedliwości, odpowiedzialności, manipulacji o zasadach moralnych.
Film rywalizuje o statuetkę Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, a w roku 2023 na MFF w Berlinie został wyróżniony nagrodą Europa Cinemas Label oraz CICAE - Międzynarodowej Konfederacji Kin Artystycznych. Film jest również jednym z pięciu tytułów ubiegających się obecnie o LUX Audience Award.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<