Goethe-Kino: Undine

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 29 lutego 2024, 18:00

Undine (Paula Beer) mieszka w Berlinie. Ma małe mieszkanie na Alexanderplatz i kontrakt jako miejska historyczka. Kiedy zostawia ją chłopak Johannes (Jacob Matschenz), jej świat się wali. Magia znika. Stare baśnie przepowiadają, że jeśli jej miłość zostanie zdradzona, musi zabić niewiernego mężczyznę i powrócić do wody, z której pochodziła. Undine broni się przed klątwą nieszczęśliwej miłości. Poznaje nurka przemysłowego Christopha (Franz Rogowski) i zakochuje się w nim. To nowa, szczęśliwa, zupełnie inna miłość, pełna bliskości i zaufania. Christoph z zapartym tchem śledzi jej wykłady na temat Berlina zbudowanego na bagnach, a Undine bez wysiłku towarzyszy mu podczas nurkowania. Christoph wyczuwa jednak, że dziewczyna przed czymś ucieka. Undine musi stawić czoła klątwie. Nie chce stracić tej miłości.

Film „Undine” to fascynująca reinterpretacja Christiana Petzolda mitu o tajemniczej kobiecie wody, która może wieść ziemskie życie tylko dzięki miłości człowieka. Jest to współczesna baśń w odczarowanym świecie, opowieść o miłości życia i śmierci.

Bajki mogą odtworzyć świat, w którym życzenia mogą się spełnić. Wierzę, że o to właśnie chodzi w kinie.

Christian Petzold

Film zostanie wyświetlony po niemiecku z niemieckimi napisami. Wstęp filmoznawczy przygotuje Ewa Fiuk.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<