Zwidy, Jonasz Gubera, daysdaysdays w RE

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 18 kwietnia 2024, 19:00

Zwidy, Jonasz Gubera x Wielkie Rozczarowanie i daysdaysdays na najbardziej emo trasie tego roku, która zawita także do Krakowa! Widzimy się tradycyjnie w Klubie Re (by Front Row Heroes). Wpadajcie!

Zagrają:

Zwidy
Zwidy szybko dorobiły się kultowego statusu na polskiej scenie niezależnej za sprawą wydanej w 2017 r. EP „Zwidy” i LP z 2018 r. pt. „Szum”. Od tego czasu zespół zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce oraz za jej granicami - zarówno jako headliner oraz support takich zespołów jak Fontaines D.C., Pile czy Crywank. W swojej muzyce łączą emo z wszelkimi możliwymi gitarowymi wpływami. W 2023 r. ukazało się ich drugie LP - „Nigdy nie będę taki, jak bym chciał”, na którym jeszcze bardziej poszerzyli zakres swoich inspiracji - do swojej mieszanki emo/math i indie rocka dodając chociażby inspiracje Radiohead. O albumie w bardzo pozytywnej recenzji napisał m.in. Bartek Chaciński, polecał go Jakub Żulczyk oraz wszystkie pisma zajmujące się muzyką rockową w Polsce. W okolicy jej wydania zespół zaliczył dwa największe koncerty w swojej karierze - supportując Lovejoy dla odpowiednio 1500 i 1800 osób w Gdańsku i Warszawie, a 2023 rok zakończył dużą trasą koncertową i wspólnym koncertem z Happysad.

Jonasz Gubera (Wielkie Rozczarowanie)
Największa internetowa osobowość polskiego emo i największy miłośnik pop punku po tej stronie świata. Jonasz Gubera (znany wcześniej chociażby z De Strojfisz) zadebiutował w 2022 r. pod własnym nazwiskiem płytą „Wielkie Rozczarowanie”, która z miejsca stała się obiektem kultu miłośników przebojowego punk rocka i emo. Jonasz na co dzień łączy muzykę z działalnością streamerską, dzięki czemu może pochwalić się dużą społecznością zbudowaną dookoła swojego nazwiska. Na scenie występuje jednak od niedawna już nie tylko jako Jonasz Gubera a lider zespołu, a jakże - Wielkie Rozczarowanie.

daysdaysdays
Letnia melancholia na granicy pop-punku i emo. Zespół słynący z żywiołowych i bardzo szczerych koncertów. Na swoim koncie ma dwie EP oraz wydaną w 2023 roku LP pt. „Tu byłem”. W międzyczasie trio supportowało takie zespoły jak Pile, Tiny Moving Parts czy Bass Drum of Death.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<