Noce Orientu – Gala Tańca Orientalnego z okazji Dnia Kobiet w NCK

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 9 marca 2024, 19:00

Barwne pokazy tańca orientalnego w wykonaniu gospodarzy wieczoru: Sakiny, Grupy Maram, Grupy Hayam oraz zaproszonych gości.  
Zachwycająca, niezwykła feeria barw, pokaz piękna i kobiecości, moc rekwizytów, mnogość odmian tańca brzucha i orientalna atmosfera.

Gwarantujemy nietuzinkowe show i wyjątkowy sposób na spędzenie wieczoru. A może tak jak my rozkochacie się w tańcu orientalnym i znajdziecie nową pasję.

WYSTĄPIĄ:

Sakina – pomysłodawczyni i współorganizatorka Orientalnego Dnia Kobiet. Taniec orientalny oczarował ją w 2006 roku, a magia ta trwa do dziś. Prowadzi regularne zajęcia tańca brzucha w Nowohuckim Centrum Kultury. Najwięcej satysfakcji przynosi jej rozkwit pewności siebie i kobiecości swoich kursantek. W tańcu brzucha najbardziej ceni możliwość wydobycia z każdej kobiety jej wewnętrznej mocy i piękna.

Grupa Maram – prezentuje taniec orientalny w bardzo atrakcyjnej i barwnej formie, występuje z pokazami na imprezach organizowanych przez NCK. Grupa powstała ze wspólnej pasji do tańca orientalnego i muzyki arabskiej, a także fascynacji egzotyką i wielobarwnością Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Kiara (Kinga Baran) – przygodę z tańcem rozpoczęła już w najmłodszych latach od show dance i akrobatyki. Kilka lat temu zauroczył ją taniec orientalny. Nieustanne zaangażowanie oraz niewyczerpany entuzjazm zapewniły jej miejsca na podium podczas wielu festiwali. Za dnia chemiczka tworząca receptury kosmetyków, a wieczorami tancerka prezentująca zjawiskowe pokazy taneczne. 

Gabi Zapart – wschodząca gwiazda tańca orientalnego, doceniana wielokrotnie na konkursach zarówno w Polsce i za granicą. Taniec jest dla niej najpiękniejszą formą wyrażania emocji, niezawodnym sposobem na poprawę humoru oraz uwolnienie myśli. Orient pokochała za jego różnorodność i złożoność – co zresztą nieustannie motywuje ją do zgłębiania wiedzy o historii i tradycji tańców wschodu.

Saliha – od 2013 roku zakochana w tańcu brzucha. Uczestnictwo w wielu zajęciach oraz warsztatach pozwoliły jej poznać teoretycznie oraz praktycznie ten piękny taniec. Na swoim koncie ma już sukcesy podczas ogólnopolskich festiwali. Taniec brzucha uwielbia za brak sztywnych ram, nieograniczone możliwości interpretacji. Ta forma ruchu jest dla niej nieustannym odkrywaniem siebie i możliwością wzniesienia się ponad szarą rzeczywistość.

Dżipsi – od 2006 r. zgłębia tajniki tańca orientalnego oraz inne style taneczne, które łączy w taneczne fuzje. Magię tańca uwielbia odkrywać zwłaszcza podczas improwizacji do muzyki na żywo.

Grupa Hayam – grupa początkująca zajęć Tańca Brzucha, pasjonatki, które rozpoczęły swoją taneczną przygodę. Dla niektórych z nich będzie to pierwsza okazja, by zaprezentować swoje taneczne umiejętności na scenie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<