Koncert wielkopostny na Szklanych Domach

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 10 marca 2024, 18:00

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie na os. Szklane Domy zaprasza na koncerty wielkopostne połączone ze zbiórką datków na remont organów.

10 marca o godzinie 18.00 usłyszymy chóry, solistów i instrumentalistów dekanatów Kraków-Mogiła i Kraków-Bieńczyce. Koncert poprowadzą Magdalena Wolińska-Riedi, dziennikarka zza Spiżowej Bramy, korespondentka z Watykanu i Rzymu, tłumaczka Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, oraz Karol Zapała. Wśród wykonawców znajdzie się aż osiem chórów, w tym dwa z Arki Pana. 

Występ chóru ze Szklanych Domów będzie krótką opowieścią: wykonany przez dzieci wiersz o Krzyżu Chrystusa, nowohuckim i tym przy parafii na Szklanych Domach autorstwa pani Alicji, parafianki i chórzystki, będzie ubarwiony pieśnią-hymnem parafialnym Szłaś do nas, Matko, przez mogilskie łąki, napisanym przez Grażynę Łabuz-Pajdzik oraz Janusza Krzysztofa Korczaka i Michała Zdanowskiego. Organizatorzy mają nadzieję wykonać go wspólnie ze wszystkimi zgromadzonymi na koncercie parafianami.

Na zakończenie wszyscy artyści i słuchacze wykonają wspólnie pieśń W krzyżu cierpienie w opracowaniu Stanisława Kowalczyka, które jako nowohucianie i pątnicy wszyscy znają z odpustu mogilskiego.

Cykl koncertów jest wyrazem wdzięczności darczyńcom za przekazane fundusze na remont organów. Dodatkowo podczas muzycznych spotkań, na które wstęp jest wolny, zbierane są datki na ukończenie remontu instrumentu. Dotychczas zebrano połowę potrzebnej sumy.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie na os. Szklane Domy
  • muzykakoscielnanaszklanychdomach
  • wstęp wolny, w trakcie koncertu zbiórka datków na remont organów
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<