Peron Literacki. Mistrz na Peronie – wydarzenie online

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 lutego 2024, 18:00

W środę, 14 lutego zapraszamy o godz. 18.00 na kolejne warsztaty literackie z cyklu Peron Literacki Biblioteki Kraków. Tym razem w roli Mistrza wystąpi prof. Paweł Dybel.

W rozmowie z prof. Dyblem Michał Piętniewicz zapyta o wybór takiego a innego ukierunkowania i sposobu patrzenia na literaturę. Będziemy też zastanawiać się, czym jest szaleństwo, albo stany graniczne w literaturze, poezji i czy służą jej, wzmacniają, wzbogacają, czy raczej są przeszkodą? W drugiej części spotkania zajmiemy się wierszami uczestników naszego Peronu.

Prowadzenie: Michał Piętniewicz

Spotykamy się tylko online na facebookowym profilu Klubu Dziennikarzy Pod Gruszką.

Paweł Dybel to profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie oraz na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie (do niedawna). W swoich publikacjach łączy zagadnienia filozofii współczesnej, teorii psychoanalitycznych i teorii literackiej. Stypendysta Fundacji im. Aleksandra Humboldta, The Mellon Foundation, The Kościuszko Foundation I innych. Jako visiting professor wygłaszał gościnnie wykłady i prowadził seminaria na uniwersytetach w Bremie, Berlignie, Siegen, Manchesterze, Londynie i Buffalo. W latach 80 tych prowadził intensywną działalność krytycznoliteracką publikując eseje i recenzje w „Twórczości”, „Więzi”, „Miesięczniku Literackim” i innych. Autor książek (wybór), „Urwane ścieżki”, „Granice rozumienia i interpretacji. O hermeneutyce Hansa Georga Gadamera”, „Okruchy psychoanalizy”, „Mesjasz, który odszedł. Bruno Schulz i psychoanaliza”, „Nieświadome na scenie. Witkacy i psychoanaliza”, „Ziemscy, słowni, cieleśni” (wybór tekstów krytycznoliterackich), „Psychoanaliza. Ziemia obiecana”, „Powinowactwa z epoki”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<